Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Datové schránky ante portas od Bloumal - >estli jsem to dobře pochopil (a jak autor...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 3. 2009 11:34

  Bloumal (neregistrovaný) 193.85.23.---
  >estli jsem to dobře pochopil (a jak autor sám píše), datové schránky nejsou zatím ani ve zkušebním provozu. Takže to jsou dvě úplně odlišné věci.

  Ne nejsou, první budou snad v září.
 • 25. 3. 2009 21:58

  Celer (neregistrovaný) 89.185.238.---
  Testovací provoz by měl být buď 1.5. nebo 1.6. a ostrý provoz od 1.7. 2009. Jenže 1.7. se teprve začnou rozesílat dopisy s přihlašovacími údaji, takže náběh bude pomalý. Ale všichni by přihlašovací údaje měli dostat nejpozději do září
 • 25. 3. 2009 10:56

  Libor (neregistrovaný) ---.214.forpsi.net
  Nevím, jestli si toho někdo všimnul, ale na EPO (elektronickém podání MFCR) se objevila před měsícem možnost založení Daňové schránky. Tak jsem si to založil, k přihlášení je potřeba zaručený podpis s identfikátorem MPSV (ten od Počty funguje). Ale myslel jsem si , že už mám datovou schránku. Ejhle, je to něco úplně jiného, ukazuje to moje dluhy na berňáku a poštu co mi berňák poslal (bohužel jen doručenky, obsah chybí, ale to je možná problém jen pošty odeslané z dřívějška).
  Jestli jsem to dobře pochopil (a jak autor sám píše), datové schránky nejsou zatím ani ve zkušebním provozu. Takže to jsou dvě úplně odlišné věci.
  Myslím, že by byl skvělý nápad, aby se někdo erudovaný pokusil alespon odborné veřejnosti objasnit základní pojmy, aby nedocházelo k zmatení pojmů, viz datové a daňové schránky...
 • 25. 3. 2009 11:58

  - (neregistrovaný) ---.de.ibm.com
  Daňové schránky existují již delší dobu, sám ji mám víc než rok. Kromě toho co píšete, jsou tam vidět i mnou odeslané elektronické podání - a to včetně obsahu a i příloh.

  Rozdíl Datových a Daňových schránek bude např. v tom, že berňák bude mít povinnost poslat písemnost nejdřív do Datové schránky a po doručení se to zobrazí i v Daňové. Výhoda Daňové schránky bude v tom, že z ní to po několika dnech po doručení nezmizí.

  Naopak při podávání daňových přiznání dnes buď máte el. certifikát, nebo musíte podání potvrdit odesláním e-tiskopisu poštou (to ale nemusíte, pokud zároveň zaplatíte daň ve výši, která vám vyšla). Až budou Datové schránky, tak je bude možné použít pro odeslání daňového podání pouze s použitím jména a hesla. Toto podání se pak opět objeví v Daňové schránce.

  V každé případě, zmatených lidí bude asi dost.