Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Datové schránky: je možnost odesílat zprávy generální plnou mocí i pro pověřené osoby? od fd - A kdyz vam pridje papir s nejakou muri...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 2. 2017 9:20

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  A kdyz vam pridje papir s nejakou muri nohou ze si tedy objednavam tech 100 kamionu zbozi, tak mi tech 100 kamionu poslete? Jen tak? Dobra tedy, ocekavam doruceni do 3 dnu, adresa je Skocdopolova 321, Praha 3. Josef Vyskocil.

 • 9. 2. 2017 8:45

  pavel67 (neregistrovaný) ---.244.broadband5.iol.cz

  No nevím. Nějak tam nevidím tu naznačenou revoluci v doručování - mně naopak připadá, že NS prohlásil, že současný praktický stav je v pořádku. Takže přesně naopak. Opravdu nevím, jak by měl příjemce datové zprávy prakticky zkoumat,jestli odesílající osoba/stroj byla konkrétně pověřena k tomuto jednomu úkonu? To jako by měl jednatel ke každé zprávě přiložit podepsaný doc, že o tom ví?
  Vím o daleko větším problému z vlastní praxe - celá řada jednatelů malých firem považuje datové schránky za něco "co se týká účetnictví", takže klidně dá své přístupové údaje účetnímu, i externímu, ať s tím státem jedná za něj on. A k průšvihu ani nepotřebují pověřené osoby.