Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Honza - Nevím jak nyní, ale dříve David žil ze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2018 15:09

  Honza (neregistrovaný) 185.243.126.---

  Nevím jak nyní, ale dříve David žil ze školení nette, jQuery apod. Přišlo mi to jako kompromisní způsob jak vydělat na open source projektu. David píše kolik vydělá na open source přímo, ale už vůbec neřeší způsob získávání prostředků školením. Školení před pár lety poměrně hezký fungovaly. Ve firmě se nás několik pro Nette zapálilo. I proto jsem se snažil objednat školení pro více lidi,aby v Nette mohli fungovat. Pokoušel jsem se zařídit individuální školení pro skupinu, avšak nám po třetím emailu nebyl schopný poslat termín, kdyby se mu to školení hodilo. Prostě na maily nereagoval. Po 14 dnech urgenci, že už to hoří , jsem všem účastníkům napsal, že jsem se v pánu Grudlovi spletl a školení žádné nebude. Osobně mne (ačkoliv je bezesporu výborný programátor) velice svým přístupem zklamal. Měl jsem pocit, že jinde má za support více a školení ikdyz v řádu desetitisíců no nechávalo úplně klidným. Nevím jak teď, ale dříve míval dvě ci tři školení za měsíc. Na každém cca 10 lidí a každý za 10k. To je bez odečtu nákladů cca 100k za 2dny .... Tak na co si stěžuje? Že už lidi na školení nechodí? Na webu už pomalu žádné termíny nemá, jen otevřené kdoví kdy... Z jeho přístupu je jasné, že ho už ty školení moc nebaví a nejraději hospůdka, sem tam napsat něco k Nette a ideálně plné bankovní konto kam mu všichni sami od sebe sypou. Alspon to takto vidím ja. Takhle to ale v reálu nefunguje. Je mi líto jen komunity kolem kterou to stalo spoustu času. Škoda, výborný programátor ale špatný obchodník.

 • 5. 8. 2018 21:21

  David Grudl

  Honzo, jestli jsem vám neodpověděl na email ohledně školení, je mi to upřímně líto. Taková věc se mi určitě párkrát stala a samozřejmě by se to stávat nemělo. Dělám toho moc najednou.

  Školím samozřejmě dál, vypisuji termíny každý měsíc a budu rád, když přijdeš. Máš ho u mě grátis.

  Školení jsou samozřejmě způsob, jak se živit, poměrně tedy sezónní a nejistý. A stále mě velmi baví a díky zkušenostem ze školení jsem Nette posunul o obrovský kus dopředu.

  Ale nedá se tak financovat vývoj frameworku. Protože potřebuji, aby na tom pracovalo víc lidí, platit si webaře, grafiky, překladatele atd. Školení zaplatí maximálně jednoho programátora, a ne příliš dobře.

 • 3. 8. 2018 15:35

  Tomáš Roll (neregistrovaný) ---.162.broadband9.iol.cz

  Pořád se motáme v kruhu. Měl by si na to najmout lidi a udělat z toho byznys, sám to neutáhne. Den má jen 24 hodin.