Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Klik je cvik - U Linuxu jde stejně tak jako u zpoplatněného...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 8. 2018 9:11

  Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

  U Linuxu jde stejně tak jako u zpoplatněného OS o individuální přístup každého jedince . Někdo ho nenávidí, jiný uživatel zase toleruje a ten samý rozdíl je řekl bych mezi open source a placenými aplikacemi je to otázka volby v návaznosti na potřeby.

 • 2. 8. 2018 8:48

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  On je zde ještě jeden aspekt:
  Původní koncepce Linuxu byla spousta v podstatě drobných "udělátek", zaměřených na jednu nebo několik málo úkonů, které skutečně může perfektně zvládnout jednotlivec nebo malá skupina nadšenců. Asi se tak skutečně nedají dělat nějaké megaprojekty typu office (jakýchkoli), a tam se asi takto skutečně úspěšně pracovat nedá.
  Druhá věc je, že se část linuxových dister zkomercionalizovala a odchází z uvedené koncepce klasické open source. Ukazuje to jasně spor mezi Slackware a některými dalšími "konzervativními" distry versus "progresívními" ohledně např. systemd, typů soundsystému a dalších základních programů (hlavně u multimédií). Ta zkomercionalizovaná distra prosazují monstrózní řešení, nezvládnutelná prostředky klasické open source.