Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od ldx - Tak doufám, že toho vývojáře skutečně využije. Protože...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 8. 2018 20:11

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Tak doufám, že toho vývojáře skutečně využije. Protože ten problém je ve způsobu řízení firmy resp. firmy, která měla už dávno vzniknout a Nette zastřešit! Relativně velký projekt, do kterého se Nette posunulo nejde řídit amatérským přístupem jako nějakou aplikaci do smartphonu.

  David možná až teprve teď zjišťuje, že něco dělal špatně, jak se říká, pozdě ale přece, ale neměl by si chladit žáhu na ostatních nebo celkově FOSS. Osobně budu rád, když se Nette zařadí mezi ostatní úspěšné frameworky (kdysi před mnoha a mnoha lety jsem v něm sám dělal nějaký malý projekt a i když jsem už od té doby všechno zapomněl, pamatuju si, že se mi to docela zamlouvalo :)

 • 6. 8. 2018 2:08

  Franta (neregistrovaný) ---.frantovo.cz

  Ad „Tak doufám, že toho vývojáře skutečně využije. Protože ten problém je ve způsobu řízení firmy resp. firmy, která měla už dávno vzniknout a Nette zastřešit!“

  +1, ono totiž to, co dělá, je asi ta nejtěžší (byť ne nereálná) varianta, která může být: pracovat na projektu sám a na plný úvazek (nebo kolik hodin denně v průměru tomu věnuješ?).

  Varianta pod tím je: nevěnovat takovému projektu 100 % pracovní doby a mít i jiné zdroje příjmů
  A varianta nad tím: dělat to ve více lidech, pro více zákazníků, poskytovat podporu, služby, mít nějaké zázemí (jak pro sebe, tak pro ty zákazníky).

  Takže přeji Davidovi, aby se pohnul jedním nebo druhým směrem – to mu samo o sobě pomůže, aby na tom byl líp.

 • 5. 8. 2018 19:31

  Hawk (neregistrovaný) ---.47.220.194.jmnet.cz

  Jen takový drobný postřeh. Na to, jak dle Davida open source nefunguje, tak od zveřejnění tohoto článku hanícího open source mu nově příchozí sponzoři splnili jeho druhý cíl ze čtyř (tzn. již teď je zaplacen jeden full-time vývojář pro Nette) a má 20kKč měsíčně navíc směrem ke třetímu cíli. Nyní má od sponzorů přislíbeno cca 140 tisíc měsíčně.