Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Přizdívka - To je poněkud zbytečná paušalizace. Máš tu třeba...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2018 8:59

  Přizdívka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To je poněkud zbytečná paušalizace. Máš tu třeba autora TotalJS, viz výše. To je produkt, který má právě ten mezinárodní přesah, takže jeho autor má nepochybný mandát někomu radit. Slova některých dalších jsou plná dobrých nápadů a zkušeností. A pak je tu samozřejmě kupa hnoje, který je potřeba překročit při hledání perel. Nic neobvyklého.

  Jen taková maličkost - nikdy jsem se těchto sporů neúčastnil, jen jsem je sledoval zvenčí, ale i tak mi utkvělo v paměti, jak lidi z členů "evangelistů" Nette bývali (a možná ještě jsou?) neobyčejně agresivní a arogantní v různých diskuzích. Nette je modla, nad Nette není, David je bůh. Samozřejmě, že na tom p. Grudl nenese přímou vinu, ale vnímám to jako základ averze mnoha jiných vývojářů právě k Nette, která je zdrojem těch kupek hnoje, jež se objeví, kdykoli se objeví p. Grudl. To je jen taková historická sonda, na vysvětlenou (nikoli však obhajoba).

 • 10. 8. 2018 7:35

  Ota Klepš (neregistrovaný) ---.suas.cz

  Je mi z té diskuse smutno. Je tu člověk, který chce a dokonce dělá pro komunitu nástroj. Můj osobní názor je, že kvalitní. Co mě ale vadí je to, že drtivá většina příspěvků vykazuje kombinaci následujících "podpásovek":
  1) anonymní pokřikování s cílem pokořit, urazit, zašlapat
  2) nepokrytá antipatie vůči autoru FW
  3) absolutní nezkušenost na poli OS a licencí - kdo z oponentů to dotáhl dál, pochubte se, stačí link na GitHub
  4) naprostá hluchota k argumentům
  5) absolutní pokrytecvi - oponenti se narodili jako hotoví profíci, vždy vše dělají skvěle a nikdy nedělají chyby
  6) absence respektu

 • 10. 8. 2018 10:46

  honza (neregistrovaný) ---.dip0.t-ipconnect.de

  ....To je poněkud zbytečná paušalizace. ...

  ....ale i tak mi utkvělo v paměti, jak lidi z členů "evangelistů" Nette bývali (a možná ještě jsou?) neobyčejně agresivní a arogantní v různých diskuzích. Nette je modla, nad Nette není, David je bůh. ....

  Ja ted opravdu nevim, jestli si delate legraci a nebo to myslite vazne?

 • 10. 8. 2018 11:57

  Přizdívka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  To je osobní zkušenost. Opakuji, že z toho nic nevyvozuju směrem k p. Grudlovi, jen mi to v té době bylo protivné a chápu (ovšem neschvaluju!), že si teď někdo může přijít jako ten, co se směje naposled, a podle toho se i zde chová.