Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak ohlídat děti na Internetu? od Petr Nováček - Obecně si myslím, že s dětmi a internetem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2007 18:42

  Petr Nováček
  Obecně si myslím, že s dětmi a internetem je to stejné jako s dětmi a světem obecně. Základní premisou by mělo být, že se jim rodič bude věnovat a dávat na ně pozor. Otázky typu "Je interent nebezpečný?" se dají položit s jakýmkoli předmětem. Když to vezmeme do důsledků, je nebezpečné vše. Přecházení přes silnici, lezení po stromech, pití vody, ... Samozřejmě zacházím trochu ad absurdum, ale chtěl jsem prostě naznačit určitou směšnost zobecňování a přílišným strašením internetem. Také z autorem zásadně nesouhlasím v některých jeho tezích "Tak do čtyř let se vyplatí s dětmi u počítače sedět...". Autor vlastní děti evidentně nemá a na tomto článku je to bolestně vidět. Pokud někdo brouzdá s takto malým děckem po internetu a vymýšlí mu nicknamy, tak je to bez servítků debil. V tomto věku se má dítě rozvíjet absolutně odlišnými způsoby a na internetu nemá co dělat! Pokud něco takového napíše navíc student psychologie, pak by se měl stydět, vrátit index a na tento směr studia rovnou zapomenout!
 • 15. 5. 2007 20:52

  aaa (neregistrovaný)
  Taky si to myslim. Nicméně tady Vám budou psát opak lidi co jsou buď mladý tak, že jsou ještě dá se říci mládež nebo ten co dítě nemá.

  Až bude mít tak sám pochopí.

  Každej, kdo začne hned argumentovat by se měl nejdřív zamyslet na sebou a nad tím jak se na internetu chová nebo choval. Dál neni co řici.
 • 16. 5. 2007 2:12

  Fox Mulder (neregistrovaný)
  A pokud vím, tak děti do 4 let neumí číst, takže nevim nač potřebují přezdívky a vlastně ani neví na co maj klikat, když neví co tam je.. :-) Navíc jsou malinký..

  Souhlasím, že si maj vybírat jinou "zábavu", než internet! ;-)