Ta cena se mi jeví jako šílená - 1 x SCARTový set-top-box za 1200,-? Dnes, kdy spoustu druhů STB stojí do tisícovky? Ano, má to sice funkci PVR, ale co ten jeden Scart proboha? To si výrobce dělá srandu? Jinak k těm flashkám - na PVR by měly fungovat zásadně jen ty s označení HI-SPEED USB. Nedávno jsem tu měl zákazníka, který si v Německu koupil flashku sice 5GB, ale na PVR nenahrávala. Prostě musí být označena logem HI-SPEED USB. Označení LCN vám při jeho aktivací přiřadí vlastní čísla programů a proto nedoporučuji tuto funkci zapínat (mnoho diváků za mnou přišli s tím, že si hráli s ovladačem a jejich oblíbená Nova místo trojky seděla na čísle 1351 :-)
Proc silena? Ma prece i HDMI, takze pro TV s HDMI uplne dostacujici a s funkci PVR je opravdu "za hubicku". Uprimne receno, pokud je spolehlivy (to ukaze asi az cas), bylo by za STB s takovou vybavou i 2 tisice Kc malo. Rozhodne je dobre, ze vyrobci prisli na moznost vyuziti cenove stale dostupnejsich flash pameti i za ucelem nahravani (PVR).
Mimochodem, takovy Dreambox DM-800 ma take jen jeden SCART, stoji pres 10 tisic a prodava se pritom velmi slusne ;-).
Proč zrovna vzpomínáte Lídl, kde se žádné zobrazovače snad nikdy ani neprodávali? To spíš Kaufland, ten ano - nějaký Homefriend či jak se to nadávalo. To jsou panečku Made in šmejd mašiny :-))))
Ano, to je pravda. Na druhou stranu jde casto o uplne normalni (znackove) vyrobky, ktere jsou jen "polepene" objednanymi znackami, aby retezce tem vyrobcum nekazili ceny. Kdyz to vezmu z jineho odvetvi, mam napriklad kolo Olpran, ktere ma na sobe napis Harrier (o Olpranu ani slovo) a koupil jsem ho v Makru cca za 2/3 ceny "priznaneho" Olpranu. Mam ho uz pres 3 roky a nemuzu si stezovat. Problem je obecne samozrejme s pozarucnimi opravami. Ta je kvuli zapreni skutecneho vyrobce prakticky nulova.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).