Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Do banky musím, musím... od redwasp - jestli ze mi nekdo komu mam platit neprideli...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 6. 2004 1:03

  redwasp (neregistrovaný)
  jestli ze mi nekdo komu mam platit neprideli variabilni symbol, tak teda pardon, ale Vas postup byl dost amatersky. Spolihat na jmeno v policku "Zprava pro prijemce" je dost riskantni. Ze to bude nekdo dohledavat v seznamu 5000 prihlaaenych studentu je primo vyloucene. Pochopitelne si za to muze skola, ze neprideli VS, ale kdyz uz to neudela, tak Vas postup byl proste spatny.
 • 28. 6. 2004 6:31

  Marek Antoš (neregistrovaný)
  Promiňte, ale pokud mi někdo nepřidělí variabilní symbol, resp. si moji platbu nespáruje podle rodného čísla, jež jsem tam pro jistotu zadal, považuji za amatérský jeho přístup. Způsob, jak si moji platbu dohledá, už nemůže být moje starost: svůj závazek jsem splnil okamžikem připsání platby na jeho účet, v identifikaci platby jsem uvedl všechny požadované údaje (= žádné).

  Jak jsem naznačil v článku a zopakovali to jiní v diskusi, ani kopie příkazu k úhradě s razítkem není důkazem, že byla platba skutečně provedena. Bez křížové kontroly s účtem - kterou zjevně nedělá - tedy fakulta nikdy nebude mít jistotu, kdo jí vlastně zaplatil a kdo nikoliv.

  A na okraj: ne že by to nějak souviselo, ale těch přihlášených studentů není 5.000, nýbrž něco kolem 80.