Hlavní navigace

Echo24: policie obvinila manažery IT firem kvůli podezření z podvodů

David Slížek

Podle serveru Echo24 byli ostravskou policií obviněni zástupci firem Tesco SW, AutoCont, Gordic, Mois, Merit Group, A-Scan, Eunice Consulting nebo Telefonica O2.

Sjednávání výhod při veřejných soutěžích či porušování zákona o veřejných zakázkách. Z toho a dalších činů obvinil ostravský útvar pro boj s organizovaným zločinem celkem deset manažerů z osmi IT firem, napsal s odvoláním na policejní usnesení server Echo24

Obvinění jsou podezřelí z toho, že se v letech 2009 – 2013 v Olomouci, Přerově, Zlíně, Pardubicích a Hradci Králové domlouvali na spolupráci při získávání veřejných zakázek z Integrovaného operačního systému Ministerstva vnitra. Policie případ vyšetřuje od roku 2012.

Obviněni byli například majitelé firmy Tesco SW. Z firem pak dále AutoCont, Gordic, Mois, Merit Group, A-Scan, Eunice Consulting, ale i telekomunikační společnost Telefonica O2, píše server.

Firma Tesco SW je mimo jiné jedním z dodavatelů systému pro monitorování evropských dotací. Zakázku na tento systém prověřuje policie, která kvůli němu v březnu zasahovala na Ministerstvu pro místní rozvoj.

Podrobnosti o současném vyšetřování zatím policie nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
5. 9. 2015 0:02
Redmarx (neregistrovaný)

Nahodou totiz vim, ze nektere z tech firem jeli i v krajskych "vyberovych rizenich" pro digitalizaci archivu. Dalsi zahadne digitalizace se delaly v Praze v Narodni knihovne, ale to jsou zase jine firmy. Nicmene ono je tezke nekoho vinit, uprimne kdo by nemel zajem si privydelat, kdyz kolem litaji stovky milionu z evropskych naprosto nekontrolovatelnych dotaci, zaklad problemu totiz je prave v tech evropskych dotacich a jejich naprosto nepruhlednem pridelovani a prerozdelovani, Evropske Socialis…