Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od EVa - Mám Kindle DX a veškeré soubory .pdf tam...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2011 6:44

  EVa (neregistrovaný) ---.136.broadband10.iol.cz

  Mám Kindle DX a veškeré soubory .pdf tam čtu naprosto bez potíží. naopak mě dělá občas potíže čeština v jiných formátech (.prc), protože i když jsem se snažil do čtečky přidat písma VerdanaCZ, která mě na počítači po implementaci chyby odstraní, na Kindlu to nejde. Ale .pdf soubory mám na čtečce i v dokumentaci, kterou si z počítače přidávám a nosím sebou (katalogové listy atd) naprosto bez problémů.

 • 29. 3. 2011 8:10

  thr

  Jsou tu dvě věci... Zaprvé žádný Kindle nepřečte PDF s ochranou proti kopírování Adobe Digital editions, to se týká chráněných knih.
  U klasického PDF pak jde právě o to, že máte Kindle DX, tedy velký - na něm to relativně jde, většina lidí má ale Kindle 2 či 3 v té menší verzi a na něm opravdu dělá čtení velkého procenta PDF docela problém a opravdu není příjemné.

  K té češtině u PDB a PRC - jde o správné nastavení Calibre, ve většině případů stačí v nastavení konverze dát do source code "windows-1250" a po konverzi je pak vše OK, to přidání VerdanaCZ je úplně zbytečné - tím se právě řešila ta starší varianta kódování, ale praktičtější je si soubor zkrátka zkonvertovat.

 • 29. 3. 2011 15:02

  Petr (neregistrovaný) 62.209.200.---

  Právě, pokud máte DX, je to zřejmě v pohodě, na menším to není nic moc.