Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektronické knihy: vydavatelé mají problém, čtenáři nikoliv od x - Obavam se, ze to osahavani melo probihat tak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2011 14:51

  x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Obavam se, ze to osahavani melo probihat tak pred 10ti lety, ted uz je pozde. Ostatne ctenari uz si sve zdroje osahali, a jsou snimi spokojeni, jsou zdarma, poskytuji dostatecny komfort, najdou co potrebuji ...

 • 30. 3. 2011 13:12

  vigo (neregistrovaný) 213.29.196.---

  Nemyslím si. Vždyť i ve Státech se to pořádně rozjelo až v posledních dvou letech. A my jsme vždy rok dva za USA.

 • 29. 3. 2011 9:44

  vigo (neregistrovaný) 213.29.196.---

  V prvé řadě se bavme o nakladatelích a ne vydavatelích. Vydavatel dělá periodické tiskoviny (noviny, časopisy, atd.) a hudbu. Jinak trochu nechápu rozhořčené názory mnohých lidí, kteří zde nad nakladateli lamentují. Myslíte si, že bude všechno hned a v obrovském množství? Ačkoliv elektronické knihy existují jako takové poměrně dlouho, v českých končinách se o nich začalo pořádně mluvit až v minulém roce a za tu chvíli je nových ebooků již poměrně dost.

  Zkuste se nad tím trochu zamyslet a podívat se na to i z druhé strany. Jako nakladatel bych zde mohl stejně nadávat a plivat špínu na čtenáře, že čtečku má zatím jen pár lidí a že si knihy kupuje jen pár lidí.

  Situace je taková, že ze strany nakladatelů je problém v tom, že si musí nový způsob prodeje knih ošahat, vyzkoušet, naučit se je dělat, aby čtenář při čtení netrpěl a počkat, než se čtečky knih dostanou mezi více lidí, kteří budou za knihy platit a naopak čtenáři musí chvíli počkat, že je to něco nového, co nemůže být hned, stejně jako jiné technologické novinky.