Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektronické občanky: přece jen od příštího roku od Tom - Trvalý pobyt je institut, který nemá ve světě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2011 9:11

  Tom (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz

  Trvalý pobyt je institut, který nemá ve světě obdoby a je zcela zbytečný - už vůbec nechápu, jaký má smysl jeho uvádění v OP.

  Takhle zná bydliště každý, kdo jen na krátkou chvíli přijde do styku s něčí občankou - to i například jen k pouhému ověření věku.

  Já osobně "trvalý pobyt" na OP mít uvedený nechci, navíc v mém případě jako majitele firmy, to znamená mít bydliště i vyvěšené veřejně na Internetu (v obchodním rejstříku).

  Takže jsem to vyřešil zcela jednoduše, nechal jsem si TR zrušit a napsat ho na magistrát - jako to mají bezdomovci :-). Na úřední korespondenci jsem si zřídil datovou schránku pro fyzické osoby a pohoda :-).

  Mám to tak už léta a zjišťuji, že "trvalý pobyt" je opravdu naprostá zbytečnost... Navíc ze strany státu považuji za nehoráznost, že nařizuje veřejně vyvěšovat bydliště všech majitelů společností i všech jednatelů.

  Tyto údaje jsou pak využívány různými "existencemi" k obtěžování reklamou nebo dokonce ke snahám vydírat :-(. Měla by zde platit vyšší ochrana osobních údajů!

  Myslím, že veřejně v OR bohatě stačí Jméno, Přijmení a rodné číslo.

 • 26. 9. 2011 9:57

  bumprask (neregistrovaný) ---.89.broadband13.iol.cz

  Přesně tak Tome. Mám shodný názor.
  Momentálně řeším, jak změnit trvalé bydliště na adresu, kde budu mít zaručené přebírání pošty. Pokud by někdo takovou službu nabídl, stal bych se jeho klientem (nezbytná ale je garance přebírání pošty), člověk se může kvůli zpraseným českým zákonům dostat do vězení nebo příjit o celý svůj majetek kvůli tomu, že nepřebral jednu zásilku.
  A proč? Nemám zájem, aby někdo cizí věděl, kde bydlím. Je to mé soukromí.
  Co se týče obchodního rejstříku - firmu mám v Anglii, kde veřejný obchodní rejstřík není a trvalé bydliště jednatelů a společníků se vůbec neuvádí. V Anglii mají ochranu osobních údajů řešenou mnohem lépe, než v komunistickém Československu, kde všechno je všech a kde osobní soukromí bylo zrušeno v roce 1948.

 • 26. 9. 2011 16:52

  admin.

  Podívejte se na nabídku OfficeHauzů. Nabízejí i holou adresu s přeposlíláním pošty za cca 300 a více kč měsíčně.
  Já si vytačím s datovou schránkou a přeposíláním od české posšty za 100 kč/m

 • 26. 9. 2011 10:59

  lol (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz

  panecku, vy jste takovy borec. mimochodem, proc v tom komunistickem ceskoslovensku vubec podnikate? kazdopadne bydliste na urade a sidlo firmy v anglii na stejne adrese s dalsim tisicem firem vam dodava auru svetaka a neochvenou duveryhodnost. gratuluji.

 • 26. 9. 2011 18:31

  Martin Hruška (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak hodně štěstí, až si vás vyberou pro hloubkovou kontrolu a budete se muset někam dostavit osobně. Nebo až vás nějaký zákazník zažaluje podle anglických zákonů.

 • 26. 9. 2011 19:08

  khonsun

  Napad s adresou, kde mi budou prebirat postu, me take zaujal a zajima me. Jen nevim, k cemu mi to bude, kdyz ja budu napr. mesic v Barme pomahat disidentum, a tady mi nekdo prebere postu. Co s tim bude delat? To pak nebudu moci ani uplatnit neplatnost fikce doruceni, nebot posta byla "dorucena". Jak z toho?

 • 26. 9. 2011 17:37

  bumprask (neregistrovaný) 88.86.108.---

  Pozor, poskytovatelé sídel pro firmy neumožňují registrovat trvalé bydliště pro jednatele.

  Datová schránka - není na ně spoleh, viz články pana Peterky zde na Lupě.

  Ad dosílka - není to 100% spolehlivé, sám jsem využival, ale po 4 měsících několika ztracených či vrácených zásilek jsem raději dosílku zrušil.

  Uvědomte si, že jediný nepřevzatý dopis = a průšvih na střeše. Můžete přijít o své celoživotní úspory.

 • 26. 9. 2011 16:07

  bumprask (neregistrovaný) ---.89.broadband13.iol.cz

  Nevím, kam míříte, kolego. Na korporátní dani jsem loni zaplatil 8709 liber, kdybych podnikal přes s.r.o., zaplatil bych asi o 2 % méně.
  Daně jsou holt v Anglii o malinko vyšší. Podnikatelské prostředí je ale příznivější a zákony a úředníci k podnikatelům vstřícnější, než v postkomunistickém Československu. Už jenom to, že jsem nemusel do Anglie jezdit kvůli založení firmy a založil jsem jí sedě u počítače, přičemž firma byla zaregistrována ve stejný den, hrálo roli pro výběr jurisdikce.
  Jestli Vy podnikáte přes s.r.o., tak Vás upřímně obdivuji, zejména Vaši trpělivost.