Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektronické občanky: přece jen od příštího roku od Ondřej Bouda - Samostatnou datovou schránku lze zřídit "vnitřní organizační jednotce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2011 9:10

  Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz

  Samostatnou datovou schránku lze zřídit "vnitřní organizační jednotce orgánu veřejné moci", což jednotlivé agendy zjevně splňují. I kdyby šlo o novinku, nešlo by o nic, co by nebylo možné už dávno.

 • 26. 9. 2011 11:43

  MB (neregistrovaný) ---.mepnet.cz

  Jenže to úplně podatelně nepomůže, protože obě případně další datové schránky jsou plně ze zákona zaměnitelné. Tedy podání je řádně podáno do kterékoliv z nich a již to je účelově využíváno.resp. zneužíváno. Dokonce existuje rozhodnutí soudu, které tvrdí, že to zaměnitelné není (ovšem podle mne je napadnutelné a na úřadě se o to neopíráme). A tak místo ulehčení vzniká naopak dodatečný technický problém zavčas detekovat nesprávné doručení, protože lhůty běží A další třídění problémem je, pokud se jedná o tisíce zpráv denně.

 • 26. 9. 2011 8:42

  Filip Jirsák

  Datové schránky pro konkrétní agendu už existují minimálně dvě – MV má speciální datovou schránku pro publikaci věstníků a formulářů na portále datových schránek, ČSSZ má speciální datovou schránku pro svá e-Podání. Ono je založení podřízené datové schránky jedinou možností, jak nějakou agendu oddělit – jinak musíte na podatelně zaměstnat další lidi, kteří zprávy podle obsahu třídí na jednotlivé agendy (asi jde o nový způsob boje proti nezaměstnanosti).