Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Evolveo Alpha HD: levný, ale výborný DVB-T set-top box s nahráváním od CCblue - Tak nedávno jsem si koupil tuhle televizi, která...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2015 21:47

  CCblue

  Tak nedávno jsem si koupil tuhle televizi, která má funkci nahrávání. A pokud měl říct porovnání třeba s Evolve Scorpio, tak kdyby měla ta TV dva tunery DVB-T, tak by se narozdíl od stb blížila ideálu nahrávání pro pozdější sledování. Ne pro zpracování v PC.
  K Samsungu, nahrávky pojmenované podle EPG jsou v obrázkových náhledech po osmi na stránku. Když na ně najedete, tak se rozjede slideshow, takže člověk ví docela dobře co v nahrávce je.
  Po spuštění se video spustí v místě, kde jste ho opustili. Výborně řešený je posun, kdy můžete použít klasické zrychlení vpřed/vzad, ale pro přeskákání zbytečností je vhodnější časová osa, kde se šipkami posunujete asi po půlminutových skocích. Pětiminutová mezera se tak dá vyhledat velice rychle.
  Mazání je trochu kostrbatější, ale možná to zabrání omylu. Záznam jsem v PC nezkoušel, disk si televize zformátovalo myslím do Ext4, což se ve Windows přímo přečíst nedá. A stejně psali, že nahrávka je šifrovaná a v jiné televizi přečíst nepůjde.
  Ale samozřejmě, většinou si chi něco nahrát zároveň, co se dívám na něco jiného. Takže kvůli tomu bude Scorpio pořád potřeba. A taky pro případ, že si něco budu chtít zarchivovat.

 • 20. 2. 2015 0:15

  bez přezdívky

  Předpokládám, že se ani ten nový Samsung stále neumí zapnout podle timeru ze stand-by jen pro nahrávání, jak to uměla každá VHS.

 • 20. 2. 2015 0:27

  bez přezdívky

  Nevím jak je to u zabudovaných možností nahrávání přímo v LEDkách ale co vím určitě, tak v STB si musel mít u HDD trvale zapnuté vnější napájení + to USB (jen u zasunuté Flash do USB stačilo vypnout do pohotovostního režimu po tom naplánování nahrávání... pak se STB +-3 minuty před záznamem probudil a po konci stanoveného času pořadu opět se vypl do pohotovosti sám... což uměly i ty tebou zmiňované VHSky.... Mám ale i zkušenost, že STBoxy pokud došlo během nahrávání k vyčerpaní tj. plné kapacitě HDD... tak se už do spánku nic nevypíná... Jak je to u toho Samsungu a u jiných plochých chytrých placatic nevím...To musí zkušenosti předat nám jiní lidé...

 • 20. 2. 2015 8:22

  Petr Svoboda

  taky se těším na praktické zkušenosti. S tržními produkty moc v kontaktu nejsem.
  Pro zajímavost: nový čipset Mstaru spolu s dobrým produktovým SW umí nejen FAT/NTFS, ale i vybrat mezi upraveným transportním a programovým tokem (to se mi moc líbí). A uživatelsky si nejen uloží název z EPG, ale umožní definovat uživatelské záložky - ini soubor si uloží na disk spolu se záznamem, k záložkám i náhledy a navíc velký náhled (z libovolného místa filmu), podle kterého se snadno orientuji, když mám velkou knihovnu záznamů.
  Úplně se divím, kam až se dostáváme. Teď už snad chybí jen možnost vložení titulku do náhledu, snazší změna názvu záznamu a možnost stříhat (i když záložky mě snadno zbaví reklam - kdo by se s tím stříhal, když si během vteřiny plácnu záložku na konec reklamy a při sledování filmu na ni přeskočím). A stále zůstává velmi jednoduchá a odolná souborová/adre­sářová struktura - disk mohu připojit k PC, i něco upravit a vrátit funkční zpět k přijímači.
  To, že záznam je kouskovaný, vnímám už jen jako nutné zlo.
  Tolik tedy ke skeptické představě, že všechno okolo komfortu u přijímačů už bylo vynalezeno a od teď už to jen odumírá.