Hlavní navigace

Evropské domény a spory kolem nich

23. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na poli doménových jmen vládla v uplynulém roce událost evropského rázu: spuštění registrace domén .eu. Marek Erneker (Ignum), Jan Hájek (Explorer), Ondřej Filip (CZ.NIC) a Vojtěch Kment (nezávislý), kteří se sešli v debatě na Czech Internet Forum 2006, se shodli, že zájem uživatelů byl obrovský. Vysoký zájem o domény samozřejmě plodí spory. Česká republika zaznamenala úspěch, kdy rozhodčí soud, který tyto spory o evropské domény, byl situován v Praze. Spory se vyvolávají registrací do online…

Na poli doménových jmen vládla v uplynulém roce událost evropského rázu: spuštění registrace domén .eu. Marek Erneker (Ignum), Jan Hájek (Explorer), Ondřej Filip (CZ.NIC) a Vojtěch Kment (nezávislý), kteří se sešli v debatě na Czech Internet Forum 2006, se shodli, že zájem uživatelů byl obrovský.

ebf - tip do článku - debata

Vysoký zájem o domény samozřejmě plodí spory. Česká republika zaznamenala úspěch, kdy rozhodčí soud, který tyto spory o evropské domény, byl situován v Praze. Spory se vyvolávají registrací do online aplikace, kauze je poté přidělen arbitr. Národní soudy problémy kolem evropských domén neřeší. Pro zajímavost: na doménu sex.eu bylo zaznamenáno několik set žádostí během první minuty registrace.

Lidé, ucházející se o evropské domény, si na konferenci stěžovali, že nemají k dispozici detailní informace, proč byla žádost o registraci zamítnuta. Sdružení EURid tyto data neposkytuje.

76 procent společností nemá o IDN zájem (po dvou letech 80 procent). Letos: soukromé osoby v 50 procentech IDN odmítlo. Důležitost tématu a povědomí o něm stoupají. V budoucnu však s velkou pravděpodobní přijde.

Autor článku

Autor vede MEDOBOS s.r.o., je Copywriter.cz a dělá weby pro Benešov i Říčany.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).