Hlavní navigace

Facebook maže podvodné fanoušky, stránkám ubývají po desetitisících

27. 9. 2012
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Facebook začal mazat falešné účty a s nimi podvodná vyjádření obliby facebookovým stránkám. Že se na to chystá, ohlásil už v závěru srpna. Podle PageData začaly některým oblíbeným stránkám ubývat příznivci po desetitisících — ale vzhledem k celkovým počtům jejich příznivců jsou to jen zanedbatelné drobky. Větší poměrnou újmu pocítí ti, kteří podvodné „lajky“ úmyslně nakupovali nebo jinak získávali ve velkém.

Facebook začal mazat falešné účty a s nimi podvodná vyjádření obliby facebookovým stránkám. Že se na to chystá, ohlásil už v závěru srpna.

Podle PageData začaly některým oblíbeným stránkám ubývat příznivci po desetitisících — ale vzhledem k celkovým počtům jejich příznivců jsou to jen zanedbatelné drobky. Větší poměrnou újmu pocítí ti, kteří podvodné „lajky“ úmyslně nakupovali nebo jinak získávali ve velkém.

Podvodné „lajky“ jsou získávány nejen prostřednictvím podvodně založených uživatelských účtů, ale také od účtů pravých, a to pomocí malwaru, anebo manipulací uživatelů, a někdy snad i nabouráním do jejich účtů.

Čerpáno také z TechCrunch