Hlavní navigace

Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo podporuje i Nokii N900

8. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation uvolnila v pořadí již čtvrtou betaverzi mobilního prohlížeče Fennec pro linuxovou platformu Maemo. Jistě není nutné připomínat, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi Firefoxu. Vývoj pro jednotlivé platformy je v současnosti v různých fázích vývoje a právě s vývojem verze pro Maemo jsou tvůrci mobilního Firefoxu nejdále. Seznam novinek je tentokrát poměrně dlouhý. Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo přináší další posílení výkonu u panningu a zoomování, novou správu…

Mozilla Corporation uvolnila v pořadí již čtvrtou betaverzi mobilního prohlížeče Fennec pro linuxovou platformu Maemo. Jistě není nutné připomínat, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi Firefoxu. Vývoj pro jednotlivé platformy je v současnosti v různých fázích vývoje a právě s vývojem verze pro Maemo jsou tvůrci mobilního Firefoxu nejdále. Seznam novinek je tentokrát poměrně dlouhý. Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo přináší další posílení výkonu u panningu a zoomování, novou správu používaných vyhledávačů, zjednodušeného Správce stahování, efektivnější správu záložek, pop-up upozornění na nové panely otevřené na pozadí, podporu pro nastavování a aktualizování add-onů ze Správce doplňků nebo vylepšenou „touch-friendly“ podobu rozhraní.

Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo nově pracuje i s tabletem Nokia N900 s Maemo 5. I čtvrtou betaverzi si však můžete vyzkoušet také na svém počítači. Připraveny jsou speciální buildy pro Windows, Linux i Mac. Fennec je samozřejmě určen pro mobilní zařízení, ale díky tento buildům se během procesu vývoje a testování představuje i dalším uživatelům. Před měsícem vyšla třetí alfaverze pro Windows Mobile. Aktuálně se pracuje na webu uživatelské podpory, jehož testovací verzi si už můžete prohlédnout. (Mark Finkle’s Weblog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.