Hlavní navigace

Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo podporuje i Nokii N900

Jiří Macich ml.

Mozilla Corporation uvolnila v pořadí již čtvrtou betaverzi mobilního prohlížeče Fennec pro linuxovou platformu Maemo. Jistě není nutné připomínat, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi Firefoxu. Vývoj pro jednotlivé platformy je v současnosti v různých fázích vývoje a právě s vývojem verze pro Maemo jsou tvůrci mobilního Firefoxu nejdále. Seznam novinek je tentokrát poměrně dlouhý. Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo přináší další posílení výkonu u panningu a zoomování, novou správu…

Mozilla Corporation uvolnila v pořadí již čtvrtou betaverzi mobilního prohlížeče Fennec pro linuxovou platformu Maemo. Jistě není nutné připomínat, že Fennec je kódové označení pro mobilní verzi Firefoxu. Vývoj pro jednotlivé platformy je v současnosti v různých fázích vývoje a právě s vývojem verze pro Maemo jsou tvůrci mobilního Firefoxu nejdále. Seznam novinek je tentokrát poměrně dlouhý. Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo přináší další posílení výkonu u panningu a zoomování, novou správu používaných vyhledávačů, zjednodušeného Správce stahování, efektivnější správu záložek, pop-up upozornění na nové panely otevřené na pozadí, podporu pro nastavování a aktualizování add-onů ze Správce doplňků nebo vylepšenou „touch-friendly“ podobu rozhraní.

Fennec 1.0 Beta 4 pro Maemo nově pracuje i s tabletem Nokia N900 s Maemo 5. I čtvrtou betaverzi si však můžete vyzkoušet také na svém počítači. Připraveny jsou speciální buildy pro Windows, Linux i Mac. Fennec je samozřejmě určen pro mobilní zařízení, ale díky tento buildům se během procesu vývoje a testování představuje i dalším uživatelům. Před měsícem vyšla třetí alfaverze pro Windows Mobile. Aktuálně se pracuje na webu uživatelské podpory, jehož testovací verzi si už můžete prohlédnout. (Mark Finkle’s Weblog)

Našli jste v článku chybu?