Hlavní navigace

Firefox 3.1: privátní mód i přetahování panelů mezi okny

8. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Režim privátního surfování z chystaného Internet Exploreru 8 a nového Google Chrome nezůstal ze strany tržní dvojky dlouho bez odezvy. Vývojáři z Mozilla Corporation tuto v současnosti hodně diskutovanou funkci zařadili na seznam novinek, které přinese připravovaný Firefox 3.1. Současný Firefox 3.0 umí na požádání vymazat potenciálně citlivá data ukládaná během surfování na pevný disk. Na rozdíl od druhé betaverze Internet Exploreru 8 či nového prohlížeče Google Chrome však neumí jednoduše…

Režim privátního surfování z chystaného Internet Exploreru 8 a nového Google Chrome nezůstal ze strany tržní dvojky dlouho bez odezvy. Vývojáři z Mozilla Corporation tuto v současnosti hodně diskutovanou funkci zařadili na seznam novinek, které přinese připravovaný Firefox 3.1. Současný Firefox 3.0 umí na požádání vymazat potenciálně citlivá data ukládaná během surfování na pevný disk. Na rozdíl od druhé betaverze Internet Exploreru 8 či nového prohlížeče Google Chrome však neumí jednoduše ukládání těchto dat zapínat a vypínat. O této funkci se původně uvažovalo i v Mozilla Corporation, ovšem od její realizace se upustilo. Nyní tedy pod tlakem nové konkurence vývojáři tuto funkci zapracují do Firefoxu 3.1, jehož finální verze by měla vyjít do konce roku. (JasnaPaka Blog)

Zatím vyšla druhá alfaverze, která je pro zájemce o vyzkoušení dostupná v angličtině pro všechny podporované platformy, tedy Windows 2000 a vyšší, Mac OS X a Linux. Na seznamu novinek je z hlediska koncových uživatelů zajímavé přetahování panelů mezi okny. Vývojáře by zase mohla zajímat podpora značky video z HTML 5 a zapracování podpory některých nových vlastností z CSS 2.1 a CSS 3 včetně text-shadow. (Mozilla.org)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).