Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku František Peterka (Driveto): Letos chceme prodat 2500 aut a za rok jít do ciziny od Bubla - Auta mi nepřijdou jako vhodný sortiment pro prodej...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2017 9:45

  Bubla (neregistrovaný) 89.24.119.---

  Auta mi nepřijdou jako vhodný sortiment pro prodej přes internet. Zrovna teď kupuju nové auto. V úvodné fázi bych asi uvítal mít někde možnost přehledně porovnat parametry a ceny vozů pro nějaký předvýběr, ale pak si stejně člověk chce vybraná auta projet a tak musí pár autosalonů navštívit.
  Když si pak člověk vybere auto, tak nemá důvod ho kupovat jinde, než v nejbližším autosalonu, protože všichni prodejci mají stejné ceny, stejné akce a stejné podmínky. I skladové vozy jsou v nějaké centrální evidenci, takže až na pár předváděcích vozů co maj autosalony u sebe, si člověk vybírá ze stejných vozů za stejných podmínek.

  Co by bylo pro mně jako pro zákazníka lákavé, je možnost vrátit zboží zakoupené přes internet, takže bych si mohl auto pořádně projet a případně vrátit. Ono za patnáctiminutovou jízdu s prodejcem za zády to auto zase tak moc neotestujete. Na něco přijdete časem, u minulého auta jsem třeba až po čase, při první jízdě po dálnici, zjistil, že když si při jízdě na tempomat "odložím" pravou nohu tak mě tlačí hrana středového tunelu do kolena. Ale obávám se, že z toho se prodejci nějak vykroutí, to by pro ně bylo asi likvidační.

 • 4. 5. 2017 16:21

  lsd (neregistrovaný) 147.231.236.---

  Auto jsem kupoval před dvěma měsíci a stejné ceny byly maximálně na webu/v katalogu, na místě mi většina prodejců automaticky nabízela slevy 10-15 % a lepší výbavu, takže jsem se pak v reálu dostal na slevu asi 25 % oproti ceníku.
  Což ale taky dost vypovídá o cenotvorbě a maržích v automotive, protože je jasné, že i s touto slevou si prodejce vydělal.
  Platil jsem hotově.

 • 4. 5. 2017 15:38

  JardaA (neregistrovaný) 160.216.1.---

  "všichni prodejci mají stejné ceny" - nemám úplně aktuální zkušenosti, ale když jsem před lety kupoval auto, narazil jsem na ve většině prodejen na něco podobného, dokonce jsem měl pocit, že je snad už jen zájmem o auto obtěžuji. No, ale v jedné prodejně to vzali zcela jinak a auto tam bylo levnější zhruba o 15 %.