Hlavní navigace

Google koupil společnost Apture

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google získal startup Apture, založený před čtyřmi lety. Apture umožňuje vydavatelům na Internetu doplnit své webové stránky o „související“ obsah, například odkazy na Wikipedii, YouTube, Scribd, Twitter a řadu dalších webů a služeb.

Apture – www.apture.com – byla založena v roce 2007 a první produkt spustila o rok později – umožnil vydavatelům na Internetu doplnit své webové stránky o „související“ obsah – odkazy na Wikipedii, YouTube, Scribd, Twitter a řadu dalších webů a služeb se nejprve daly vkládat ručně (a pro návštěvníky se chovaly jako pop-up okno) a později Apture rozšířila možnosti o automatické doplňování odkazů a nabídla i prohlížečový plug-in.  V Google by Apture mělo skončit v teamu pro Chrome, ale jak a za jakým účelem, zatím není známo. 

Pokud vám z popisku není zcela jasné, „jak“ vlastně Apture funguje, zkuste popis a ukázky zde – http://www.mas­ternewmedia.or­g/add-multimedia-links-and-embeds-to-your-website/ – případně něco málo najdete i v Apture blogu – http://blog.ap­ture.com/.

Apture is Joining Google!

Since 2007, all of us here at Apture have worked hard to add new dimensions to the web. We've always believed that by transforming flat web pages into interactive multimedia experiences, we could enable readers to see, hear and  truly experience the ideas on the page.

After enhancing more than a billion pages with our products, we think now is the best time to expand our efforts with another team just down the road that shares our vision of making the web better. :) That's right – we've been acquired by Google and will be joining the  Chrome team to continue driving innovation and creating a better user experience on the web. The modern web is an amazing platform, so stay tuned for even more enhancements to your Chrome browsing experience.

Sincerely, 
The Apture Team

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).