Hlavní navigace

HBO a Cinemaxy v HD rozlišení? První operátoři by je mohli nabídnout do dubna

25. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Provozovatel kanálů by pochopitelně chtěl, aby se stanice rozšířili od malých až po ty největší hráče na českém i slovenském trhu. Bude však záležet na výsledcích jednání.

Významnou změnu v distribuci svých kanálů HBO 2, HBO Comedy, Cinemax a Cinemax 2 chystá společnost HBO Europe, s.r.o. v České republice a na Slovensku. V horizontu několika měsíců začnou všechny tyto programy vysílat v HD rozlišení a doplní tak již několik let existující HBO HD. Podle informací přímo ze společnosti HBO Europe by měly být kanály připraveny technicky k distribuci pravděpodobně již v průběhu února. Neznamená to však, že v tento měsíc se dostanou také ke koncovým uživatelům, tedy zákazníkům kabelových, IPTV nebo satelitních operátorů.

K TÉMATU: Do Česka míří nové kanály: HBO 2, HBO Comedy a Cinemaxy budou konečně v HD

U prvních společností v České republice a na Slovensku, které podnikají v oblasti placené televize, by se měly tyto programy objevit v březnu nebo dubnu, alespoň takový je odhad samotných zástupců HBO Europe. Co se týká provedení kanálů, diváci mají očekávat stejný komfort jako u kanálu HBO HD. K dispozici by tedy měla být kompletně lokalizovaná grafika (pochopitelně v HD kvalitě), několik jazykových stop (originální a český dabing – prostorový zvuk) a dále možnost aktivace DVB titulků. Divák si tedy bude moci podle svých preferencí nastavit znění a podobu filmu tak, jak mu to bude vyhovovat.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: HBO GO chystá řadu novinek, v jednání jsou mimo jiné operátoři Telefónica i UPC

Na chystanou distribuci HD kanálů HBO a Cinemax upozornil server DigiZone.cz už na konci dubna loňského roku, kdy tento krok schválila americká centrála. Podle původních plánů zástupci společnosti HBO Europe počítali s tím, že stanice se dostanou k divákům ještě v roce 2013, to se však nakonec nepovedlo. Podle informací naší redakce se situace zkomplikovala na maďarské straně, kdy HBO končila smlouva s jednou ze společností, která se na distribuci měla významně podílet. O tom, jací operátoři kanály HBO a Cinemax v HD nabídnou, je ale v tuto chvíli předčasné hovořit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).