Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Helena Vondráčková chtěla na Radiožurnál a je z toho úlet týdne od Roby No.1 - Ačkoliv se od doby, kdy se vdala za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2011 0:21

  Roby No.1
  Ačkoliv se od doby, kdy se vdala za pana Michala, chová paní Vondráčková poněkud hamižně a zvláštně, přece jen si myslím, že si tak těžký odpis nezaslouží. Souhlasím, že ty její předělávky ve velké většině na originály nemají, ale její přínos české hudbě je nezpochybnitelný. Nebýt "ukradených" hitů, tak (alespoň) jejich melodii bychom vůbec neznali; určitě ne před revolucí. Na těch písních vyrostla spousta lidí. Co by se před 89. hrálo, nebýt "padělků"? Dechno a internacionála...
 • 30. 5. 2011 2:23

  bez přezdívky
  Ale to přece není pravda, tady jsme nebyli izolovaní jak nějaká severní Korea. Tesla musela vyrábět rádia se západní normou a TV s PALem a 5,5MHZ zvukem, protože k rakouské nebo německé hranici to měla blízko minimálně třetina republiky. Dokonce STA na panelácích byly nastavené pro příjem zahraničních TV. Kromě několika málo písniček jsem originály znal už tehdy, takže jaký přínos? Možná by ČS rozhlas bez "padělků" hrál víc dechovky, ale mezi lidmi stejně kolovaly "západní" nahrávky. Jen by na tom pár vyvolených "zasloužilých" umělců tak skvěle neparazitovalo.
 • 30. 5. 2011 6:13

  bez přezdívky
  Já by jsem neřekl, že jde o těžký odpis, já by jsem řekl, že jde o těžký a zcela nemístný protekcionismus. 817x za měsíc tj. 27x za den tj. 1x za hodinu....To je naprosto strašné !!! I když by jsme vzali do úvahy, že písnička trvá 5 minut a že by tam vůbec nikdo, nijak nemluvil, přičemž ono se tam mluví a hodně, tak by to bylo dejme tomu 12 písniček v hodině, ale ono je to spíše 6 nebo tak nějak. A jedna z toho je v každé hodině, denně, 1x Vondráčková ! To je naprosto něco šíleného. A je dobře, že to takto sami sečetli a přiznali barvu. Tj. naprostý otřes. Kde jsou ty stovky ostatních, zejména nehraných zahraničních, kterým takto zabírá místo ? Jak si vůbec toto může ČRo dovolit ? 1x v hodině denně hrát jednu a tu samou osobu. 817x za měsíc ? Šílenství... Co nějaká rotace ? To jim neříká nic ? Kultura ? Trochu vzdělání posluchačů... Oni hrají 1x v každé hodině Vondráčkovou... Naprosto neuvěřitelné... To je na vyhození ředitele... Z fleku... Co ostatní... Kolik zná ten člověk zpěváků ? Deset ? Když má 1x za hodinu Vondráčkovou ? Kdo za toto nese odpovědost...Hudební ředitel...? Dramaturg... ? Vyhodit. Pak se nelze divit, že je nikdo neposlouchá. 1x za hodinu Vondráčková. Hrůza.... Opravdová hrůza.... A ještě by bylo velice zajímavé, když by řekli přesně názvy. Aby se pak nezjistilo, že sice hráli 817x a každou hodinu 1x. A že to ve skutečnosti bylo PĚT TĚCH STEJNÝCH DOKOLEČKA. Jsem naprosto otřesen těmito zjištěnými čísly. To nemají koho hrát ? Že jednou za hodinu hrají Vondráčkovou ?
 • 30. 5. 2011 7:01

  bez přezdívky
  Dobře. Nehrají ji na Radiožurnálu, protože Radiožurnál chce přitáhnout mladší posluchače.
  Nehrají ji na Česku neboť jde o zpravodajskou stanici. Nehrají ji na ČRo 6 protože
  je to publicistická stanice. Nehrají ji na Vltavě, protože tam nepatří, je to kulturní stanice.
  Též ji nehrají na Wave, protože je to stanice pro mladé a nemá tam, co dělat.
  Nehrají ji ani na D-Dur, protože jde o stanici pro vážnou hudbu.
  A nehrají ji doufám ani na Loenardu, protože tam hrají také docela slušně a tato stanice
  oslovuje mladší lidi nežli přestárlá Dvojka. Hrají ji tedy na Dvojce a na regionálních stanicích.
  V těch aby se prase vyznalo, kolik jich vlastně je.
  http://www.rozhlas.cz/stanice/portal Zde jich je v této chvíli 13 kusů.
  Ale krajů je 14. Ovšem zde nyní svítí BRNO a ZLÍN současně.
  To odpojovák pro Zlín zanikne nebo co ? Naopak zde svítí samostatně Liberec a Karlovy Vary.
  Ty zůstavají nebo co ? Kdy bude ČRo zbaven nesmyslných názvů typu SEVER, VYSOČINA, REGION, REGINA atd.
  A budou zavedeny řádné názvy jako Ústí nad Labem, Praha ? atd.
  Slíbili to, tvrdili, že to udělají. Dosud to neudělali.
  Nic méně tedy u 3 jsou to stejně stejné frekvence, tedy nebudu brát ty odpojováky v potaz, stejně je to nesmysl, nařízený zákonem praštěnými politiky.
  Takže budu počítat 11 kusů. Když tedy přičtu DVojku /Přejmenování také nebylo dokončeno,tedy
  Radiožurnál je stále RŽ a nikoli Jednička jak mělo být./ Tak dostanu 12 kusů celkem
  12 možných míst, kde tedy může být a je. Pokud vezmu v úvahu, že tedy každou jednu hodinu,
  zazní z jednoho z těhle 12 míst. Znamená to, že na jednom a tom samém místě se objeví 1x za půl dne,
  tedy dejme tomu po 11 hodinách. To je šílené. To znamená, že já si nemohu takovou stanici
  ani na půl dne pustit v práci, protože jak bych to tam slyšel, tak bych se poblil a musel ji vypnout.
  Co půl dne tak tam je. Na dvanácti místech. Denně. Stale. Měsíc, co měsíc, rok, co rok.
  To je opravdu šílené. Proboha to by nestačila 1x za 3 dni ? Nebo 1x za týden ?
  Pro mne by to bylo až, až, fakt tak 1x za měsíc.
  To je fakt šílené. Na co si ta kravka stěžuje ?
  To je opravdu zcela nemístný protekcionismus a nic jiného.
  Není snad u ČRo druhá taková osoba, který by tam byla takto zcela nemístně protěžovaná !
 • 30. 5. 2011 7:19

  bez přezdívky
  Ale možná konec, konců spustila něco o čem by neškodilo pohovořit.
  Když to dokázali takto pěkně sečíst u ní aby jsme viděli, co je zač a jak jí lezou do zadku a nahrávají. Protože 817x za měsíc není rozhodně normální číslo, to je nesmyslně moc.

  Mohli by ale totéž udělat u ostatních. Tedy zveřejnit žebříček nejhranějších 20,
  tedy s nejvyšším číslem, případně 40. Ať si uděláme obrzek trochu do jejich kuchyně.

  Ať zveřejní 40 nejhranějších, plus čísla.
  A bude se hned vidět pro koho tu hrají a co tam vlastně dělají a šijou.
 • 30. 5. 2011 11:12

  franta
  No, jestli sedí v rádiích takoví "experti" hudební redaktoři jako byl komunistický pouštěč M. Skalka a další, kteří ještě donedávna (a možná i nyní)pracovali pro rozhlas, tak pánbůh s námi. Mimochodem, pamatuji pořad někdy z osmdesátých let, kdy občas ČT vysílala asi půlhodinové bloky zahraničních skladeb, který uváděl tuším právě Skalka. Málem jsem se jednou po.ral smíchy, když vydával skupinu Pretenders (kde je navíc tmavovlasá zpěvačka) za skupinu Blondie...
 • 30. 5. 2011 11:33

  bez přezdívky
  Je sice naprostým faktem, že Skalka byl naprostý debil, ale ono si i Tůmovi přezdívalo tehdy pošměšně Blůma.../Tedy v povorovnání s Jiřím Černým nebo Petrem Dorůžkou.../ Ovšem zase o J.Černém řekl svého času otec Petra, Lubomír Dorůžka, že je to diletant... Tedy myšleno tehdy na Černého... V každém případě dnes Tůma funguje velice dobře na Beatu. Vojtěch Lindaur je tam taky. Petr Dorůžka bývá na Vltavě a i na Leonardu. No a když člověk slyší ty experty, co se vyskytují na privátech... Kdy jsem třeba slyšel jak na Radiu Kiss tvrdili o Nazareth, že jsou to Němci. No tak pak to všechno klesá tak hluboko, že vzpomíná na Skalku pomalu s láskou. Až sem jsme to tady dopracovali. Jinak ale ČRo dokáže postavit schopné lidi, např. takového Klusáka na Wave. Takže oni na to mají. Jak archív, tak personál. Oboje tam je, jako nikde jinde. Jenže nemají schopného ředitele a mají za krkem zcela neschopnou, sabotérskou a zlodějskou a zcela zbytečnou Rafdu ČRo. A přesně dle ní to vypadá. Tedy, když by jí byli po vůli tak to vypadá ještě 10x hůře, to ještě, že tam najdou dost statečnosti a snaží se jí občas bránit. A věčná škoda je Caffourka, ten snad od zrušeného E+M nebyl nikde. Vlček se pak uhnízdil na Rock Zone.
 • 30. 5. 2011 11:50

  bez přezdívky
  Ještě chci říci, že ono to migruje navzájem. Čili, když se např. totálně podělala Radio Černá Hora / trochu odbočím, oni tam byli zrálí na nějaké sloučení s Fajn, či Hitrádiem apod. ale pak hodili zpátečku, zachránili se, ale jedou zpraseně, tedy mix E2 a Hitrádia, ale před tím hráli normálně underground, indies, blues atd/ tak tamní expert na šedesátky a blues atd. jakýsi p.Dostál odešel do ČRo Olomouc. A to je taky člověk, kterého si lze bezmezně vážit. Takže tam by se nechalo postavit několik hvězdných teamů, ty lidi tam prostě mají. Jen by se to muselo smyslplně překopat aby to mělo srozumitelné názvy, přerozdělit programy aby se to nedoublovalo vzájemně a dát jim nějaké pravomoce, tedy jasné DJ s jasnými autorskými pořady a vizi se zřejmým odstupem od těch korovrátků s kterými se jak pitomci nahání. A do 5 let jsou na absolutním výslunní.
 • 30. 5. 2011 17:41

  bez přezdívky
  Že si Vondráčková někde vydupala u Štrougala protekci ještě neznamená, že ji za to má někdo obdivovat nebo snad děkovat, že tady přezpívala skladby od skupiny ABBA a dalších. Za to může být ráda, že ji v 89 nehodili z balkónu Melantrichu dolů a dokonce má prostor i na obrazovkách a v rádiích, takže ať zavře papulu a odtáhne i s tím šaškem někam do ústraní.