Hlavní navigace

HN: Výměna šéfa ČT 24 souvisí s výsledkem parlamentních voleb

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
14. 7. 2010

Odchod ředitele zpravodajství České televize Milana Fridricha na méně exponovaný post ředitele pro nová média a příchod Romana Bradáče do funkce ředitele ČT 24 souvisí s výsledkem květnových parlamentních voleb. Píší to dnešní Hospodářské noviny, podle nichž generální ředitel ČT Jiří Janeček využil situace, že se do sněmovny nedostali někteří politici ODS a ČSSD, kteří „drželi ochrannou ruku“ nad Fridrichem.

K TÉMATU: ČT 24 má mít od srpna nového šéfa, Fridricha nahradí Bradáč

Janeček se tak mohl podle HN pomstít Fridrichovi za to, že loni zvažoval kandidaturu na generálního ředitele ČT. Mezi politiky nové vládní koalice se navíc podle listu objevují názory, že by Fridrich mohl Janečka v dohledné době vystřídat. Jde o docela pozoruhodnou zprávu o tom, jak moc je česká veřejnoprávní televize, papírově nezávislá, ve skutečnosti velmi závislá na politicích, konstatují HN.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich zůstane ředitelem jednoho z pěti okruhů České televize

cif 24 - early cena - média

Sám Fridrich listu řekl, že výměnu na postu ředitele zpravodajství nechápe. O připravované personální rošádě se dozvěděl teprve tento týden. Já to nechci nijak hodnotit. Nemůžu říct, že bych tomu rozuměl, zpravodajská ČT 24 má čím dál kvalitnější obsah a velmi dobrou sledovanost. Nevím, vlastně mě ty důvody ani nezajímají. Ten nový úkol vnímám pozitivně, je to poprvé, kdy chce televize investovat energii do nových médií, je to pro mě výzva a tak to beru, řekl.

O tom, že by Roman Bradáč, někdejší zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT, pozdější zpravodaj ČT ve Spojených státech a nynější šéf kanceláře Jiřího Janečka, měl vystřídat ve vedení zpravodajství Milana Fridricha, se spekuluje již od jara. Bradáč v jednom z mála vyjádření pro týdeník Respekt řekl, že by zpravodajství dělal trošku jinak než Fridrich.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).