Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku HTPC: vybrat skříň je umění, ale námaha stojí za to od anonym - Nevím, kdyžtak mě opravte ale Vy o těch...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 5. 2013 12:41

  bez přezdívky

  Nevím, kdyžtak mě opravte ale Vy o těch skříních s displejem píšete jako kdyby jich tam mělu bůhví jaký výběr. Přitom ten case co je na obrázku (GD02) je microATX s rozšiřitelnou mechanikou Slim, takže nějaká čtečka karet nebo BlueRay mechanika v podobě rozšiřitelného 5,25" slotu nehrozí, no a pak tam je (CW03) ten je fajn ale za skoro 20tis. to asi ne :-( Takže ovládání case s displejem (dotykovým) asi ještě moc nehrozí....

 • 29. 5. 2013 20:40

  Jiří Macich ml.

  Přestože nabídka byla oproti dřívějšku výrazně zúžena, tak modelů s displejem je tam víc: CW02, CW03, GD02MT nebo ML02. Každý má samozřejmě svá pro a proti. Do některých dalších skříní lze displej doplnit.

  Že je skříň s dotykovým displejem drahá? To je, ale kvalitativně si cenu obhájí. Když si lidi do herního PC nacpou dvě grafiky za 10 000 Kč, tak myslím, že i toto zboží si najde kupce. Ostatně kvalitní skříň pro stolní počítač se může cenově vyšplhat na desítku.

  HTPC ve výsledku nahradí černou elektroniku, která stojí podstatně více než celé HTPC i s luxusní skříní, ale umí toho podstatně méně. Záleží ovšem na cenových možnostech a prioritách.

  Jako prodejce si se zákazníkem vždy důkladně pohovořím o jeho představách, možnostech a prioritách, než se do návrhu HTPC pustím. Nechci stavět šunt, který zákazník bude několikrát reklamovat. Nemám zájem ztrácet čas s přípravou kalkulace, se kterou mě zákazník kvůli výsledné částce pošle k čertu.

  Často nakonec obchod končí prodejem nějakého multimediálního centra. Třeba na Asus O!Play TV Pro mám pozitivní zákaznickou odezvu. Případně na Minix Neo X5 s Androidem, ale tam je trochu složitější nahrávání televizního záznamu. Je to spíše zařízení pro přehrávání.

 • 30. 5. 2013 15:18

  bez přezdívky

  No je to opravdu námaha něco kloudného vybrat, a hlavně popřemýšlet k jakému účelu se to využije a pak až dělat kompromisy. Pokud bych chtěl něco většího (ATX) s diplejem tak třeba Thermaltake VH2001BNS DH102 , ale asi to nebude tak kvalitní jako Silverstone..? Mimochodem do kterých case se dají přidat displeje? Bohužel člověk je v tom rybníku sám, může jen sám hledat, vzdělávata se ale odboborníka jak píšete (mimo vás samozřejmě) aby člověk pohledal. Pochybuji, když někdo zajde do našich českých eshopů s elektronikou že se od prodavačů a "odobrníků" něco dozví, prostě co si člověk neudělá a nezařídí sám, to nemá...

 • 30. 5. 2013 18:45

  Jiří Macich ml.

  Pokud bych chtěl něco většího (ATX) s diplejem tak třeba Thermaltake VH2001BNS DH102 , ale asi to nebude tak kvalitní jako Silverstone..?

  Thermaltake bohužel pro HTPC už tolik nevyrábí jako dříve. Displej Thermaltake DH102 nebo Thermaltake DH202 toho moc neumí. Třeba se SilverStone CW03 se to vůbec nedá srovnat. Proto jsou zmíněné skříně Thermaltake cca o polovinu levnější.

  Kdybyste si přece jen vybral jednu z těchto skříní, tak pozor na ty dva zadní ventilátory. Jsou opravdu hodně hlučné. Zákazníkům jsem obvykle snižoval otáčky, ale osobně bych je vyměnil za modely Noctua NF-A6x25 FLX. I při větším počtu otáček jsou subjektivně v reálném provozu tak o polovinu tišší.

  Mimochodem do kterých case se dají přidat displeje?

  Teoreticky do libovolné s jednou nebo dvěma 5,25" externími šachtami. Nejmenší jdou pak i do 3,5" šachet. Záleží, jak který displej.

  Pochybuji, když někdo zajde do našich českých eshopů s elektronikou že se od prodavačů a "odobrníků" něco dozví, prostě co si člověk neudělá a nezařídí sám, to nemá...

  Přesně! A proto je pro drobné živnostníky s individuálním přístupem pořád na trhu místo :-) Nemalou část zakázek mi tvoří počítače, které si zákazníci nechali sestavit z vybraných komponent v e-shopu.

  Nebudu jmenovat, abych snad nebyl podezírán z pomlouvání konkurence, ale někdy mám pocit, že to tam sestavují cvičené opice.

  Zrovna včera chtěl zákazník vyladit SSD disk na PC sestaveném v jednom z předních českých e-shopů. Nejenže se technik neobtěžoval vypnout funkce, které SSD diskům snižují životnost (což je pár kliknutí v utilitě dodávané k disku, ale navíc zapojil SSD disk na řadič SATA II, přestože hned vedle měl SATA III. No a samozřejmě místo AHCI klasické IDEčko.

 • 31. 5. 2013 12:50

  bez přezdívky

  Jojo, je to ostuda prostě čím větší eshop tím méně schopní a tím vice arogantnější "odborníci" se tam vyskytují... prostě jde jen o ziska a o maximální prodej, ale nakonec dobře pro Vás. No ten Thermaltake (DH102) stojí podobně jako (GD02) a displej je u GD02 opravdu někdě jinde a ta DW02 se dá sehnat okolo 7tis. kč, tak do toho asi zapluju. A konec konců, když člověk nebude pařit hry, tak stačí i ta micro ATX deska (vždyť tam jsou cca 4 PCI karty tak o co go, kdyby se to chtělo rozšířit) případně se tam dá BlueRay mechanika SLIM když bych to nutně potřeboval (fin. rozdíl není mezi slim a klasikou není tak velký) a bez čtečky karet se obejdu nebo se čtečka karet dá připojit přes USB. Nebo si do toho casu (GD02) můžu dát i mini ITX, tam už jsou integrovaný Wi-Fi (i 5 GHz) a ty desky jsou docela super + pasivní 400W zdroj (také třeba od Silverstone) a nějaký úsporný CPU a budete to celé úplně v pohodě a tiché....

  Jsem si všimnul v recenzích, že se ten displej připojuje přes VGA, zajímavé já myslel že to je nějak do displeje z desky (USB) + ten soft. IMon :-( No já sem zvyklý si ráno pustit radio, tak doufám, že to půjde I tady to znamená že PC zapnu pak se tam proklikám na rádia (media - hudba či co třeba na XBMC) a bude mi nějaký nastavený rádio strem hrát...to jsem nikde moc nevyčetl? tak kvůli tomu, mimo jiné, bych chtěl ten case s displejem...