Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Internet Explorer 7: Žádnou revoluci nečekejme od ND - Já moc nechápu, k čemu nám bude, když...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 3. 2005 13:54

  ND (neregistrovaný)
  Já moc nechápu, k čemu nám bude, když Redmond po letech vypotí nový prohlížeč, když na další verzi budeme muset možná čekat zase pár let? K čemu nám totiž bude např. průhlednost png, když jí nebudeme moci kvůli kompatibilitě s IE6 použít? Jistě je vám známo, že mnoho lidí stále používá Win98 a max. IE5.5, např. ve školních učebnách, státních institucích apod., kde prostě není nový hardware pro novější systém prioritou. Neznám webdesignera, který by stránky optimalizoval jen pro nejnovější IE, to už by je mohl dělat jenom pro FF a ušetřil by si kopec práce.

  Je to IMHO dobře vymyšlená taktika Microsoftu. Kdyby v IE podporoval standardy a pravidelně vydával bugfixy a nové verze, ulehčil by tvůrcům stránek život, ale zároveň by odstranil poslední překážku v masivnějšímu rozšíření FF/Opera. Pokud by totiž všechny stránky opravdu vypadaly a fungovaly ve všech prohlížečích stejně, nebyl by žádný důvod (snad kromě lenosti) zůstávat u IE.
 • 22. 3. 2005 20:29

  Milan (neregistrovaný)
  Furt lepsi, kdyz to udela ted (treba ty PNH, CSS2) a rozsiri se to za dva roky, nez kdyz to neudela vubec, pripadne nekdy v budoucnu - vzdycky budeme cekat, az se stare verze browseru stanou minoritami.
 • 23. 3. 2005 12:59

  miroslav.kucera (neregistrovaný)
  "Pokud by totiž všechny stránky opravdu vypadaly a fungovaly ve všech prohlížečích stejně, nebyl by žádný důvod (snad kromě lenosti) zůstávat u IE."

  To by byl presne duvod, proc zustat u IE.