Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku IOL vám dá doménu, nebude však vaše! od Milan Behro - Nepochopil jsem dost dobre proc autor primo poskozuje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 7. 2001 13:15

  Milan Behro (neregistrovaný)
  Nepochopil jsem dost dobre proc autor primo poskozuje jmeno CZECHIE (ZONER software).

  Vlastnikem domeny je ZAKAZNIK a jeho domenu mu nikdo nemuze vzit. Administrativni kontakt je ZONER, zodpovedame za provoz domeny a mimo jine i odsouhlasujeme zmenu technickeho spravce. Tento krok se osvedcil jako bezpecnostni pred spekulativnim preregistrovanim (poskozenim) domen.

  Milan Behro
  CZECHIA.COM - profesionalni webhosting
 • 23. 7. 2001 15:08

  František Dobrota (neregistrovaný)
  Pokud z vlastních zkušeností vím, právě administrativní kontakt je ten, kdo má opravnění odsouhlasit jakoukoliv změnu (a navíc v příkladu, který jsem uvedl, je i u položky vlastníka uveden email jednoznačně patřící někomu z CZECHIE). Technický provozovatel prostředků, na kterých jsou služby pro doménové jméno provozovány má pro sebe ve všech databázích vyhrazenou položku TECHNICKÝ KONTAKT. Není-li v některých databázích vlastník totožný s administrativním kontaktem, je v těchto databázích vlastník položkou spíše dekorativní, neboť pokud si dobře přečtete pravidla příslušných Registry, tak veškeré změny je oprávněn provádět skutečně pouze administrativní kontakt a souhlas se změnami je téměř vždy vyžadován právě prostřednictvím e-mailu administrativního kontaktu. Pouze v případech, kdy tento e-mail např. není funkční, jsou použitelné další způsoby (FAX a pod.), e-mail je ale vždy prioritní a pokud (např proto, že nedejbože, že bych byl se službami CZECHIE nespokojen) budu chtít změnit technického správce své domény, bez ohledu na to, že jsem vlastníkem této domény, má právě administrativní kontakt (a v tomto případě také kontakt technický, kterým ale u CZECHIE také nejsem) právo tuto změnu potvrdit. Já jako "VLASTNÍK" se mohu klidně ufaxovat k smrti a v případě, že administrator@czechia.cz změnu zamítne, změna provedena nebude.
 • 23. 7. 2001 20:00

  Artur Linhart (neregistrovaný)
  Navic jako admin-c jste opravnen i zmenit adresu "vlastnika", jeho nazev i dalsi identifikacni znaky, takze je vlastnik opravdu jen vlastnik v uvozovkach a admin-c z nej tak muze kdykoliv udelat uplne jineho vlastnika...
  Jinak, v predchozim jsem mel na mysli i zkusenosti z domeny .COM, ale uz je to dlouho, co jsem se prevody u registratora (z drevnich dob jeste u network solutions jako tehdejsiho monopolisty) zabyval 8^))

  P.S. Frantisek Dobrota je opravdove jmeno, nebo jen nick? 8^) Hrozne mi to pripomina pisnicku od Buty...
 • 23. 7. 2001 21:01

  František Dobrota (neregistrovaný)
  ad admin-c) je to skutečně tak a přesně tak to funguje i v regiastračním sytému zmíněného NSI (Network Solutions Inc.), kde Owner (resp. Registrant) je pouze dekorace tvořící záhlaví výpisu z Whoisu a příslušným způsobem nakládat s doménou mohou pouze její příslušné konatkty (včetně změny té "dekorace v záhlaví").

  ad P.S.) je to o něco více, než nick a o něco méně, než opravdové jméno, ale to už jsme poněkud mimo tuto diskusi (s tou písničkou to ale něco společného fakt má).