Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak hodnotíte nově sjednocenou podobu programů skupiny Nova? Zeptejte se Alana Záruby! od Fanny - Dobrý den, zajímalo by mě, proč v případě...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 22. 2. 2017 20:24

    Fanny

    Dobrý den, zajímalo by mě, proč v případě Nova 2 není místo písmena O spirála, potom proč není spirála vedle log stanic, jako tomu bylo doposud u kanálu Nova cinema. Teké by mě zajímalo, proč je každé logo v bílé podobě na barevném podkladu? V některých TV programech, kde jsou loga stanic malá se to špatně čte, myslím si, že by bylo lepší zvolit barvu na nápis s názvem stanice a ve vysílání používat dnes už klasickou poloprůhlednou bílou/šedou barvu. Taky bych se chtěl zeptat, proč u filmů s poměrem stran 1:2,35 je logo umístěné na horním černém pruhu, podle mě je tam celkem rušivé, nebylo by lepší ho například podle TV Markíza umístit přímo do okna s filmem? Díky moc za reakci :)

  • 23. 2. 2017 9:29

    bez přezdívky

    K tomu logu. Běžnými TV formáty jsou 16:9 a 4:3. Vysílání filmu 21:9 v TV je stejné jako vysílání filmu 16:9, černé okraje už jsou v nahrávce. Proto to naprostá většina stanic nerozlišuje. Osobně mi přijde lepší logo v černém pruhu, tedy nerušící v obrazu, než schválně nacpané do obrazu.