Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak jsem kupoval CDMA od mik - První modem se mi po několika hodinách vypínal,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 8. 2004 10:30

  mik (neregistrovaný)
  První modem se mi po několika hodinách vypínal, a tak jsem naváhal a nechal jej ještě v sedmi denní lhůtě vyměnit. Druhý modem byl z novější série a tvářil se jako stabilní. Nakonec vydržel tak pět až deset hodin. V místě se slabým signálem se dokonce odporoučel každé dvě hodiny, někdy i dříve.

  Tento týden se najednou probral a v místě s plným signálem jel nepřetržitě celé dva dny. Nyní je zcela bez problémů. Začínám věřit zprávě z jedné diskuse, že Eurotel ještě během připojení ověřuje ESN a následně je chybně vyhodnotí a na dálku modem vypne. Protože jak si najednou vysvětlit bezproblémovou stabilitu?
 • 18. 8. 2004 12:07

  Jirka Kosina (neregistrovaný)
  Zda se mi podivne, ze by vysilac umel modemu poslat signal k vypnuti.
  Z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz je zapnuty modem s ESN, ktere neni registrovano, tak po case modem pouze zacne hlasit ze nema signal (pravdepdobne jak ho sit vykopne), ale nevypne se. (Tedy vypne. Ale az po dobe ktera odpovida kategorii do ktere spada :) ).
 • 18. 8. 2004 13:49

  mik (neregistrovaný)
  No dobrá, ale jak si najednou vysvětlit takovou stabilitu?

  Jasně, když ESN neni registrováno, ztratí se signál. Ale co když už je modem v síti ET a plně v ní pracuje a najednou je zjištěno, že ESN není povoleno nebo je třeba i jinak závadné (těžko říct kolik může existovat různých parametrů). Pak je možné, že modem na dálku okamžitě sestřelí...pokud něco takového firmware modemu vůbec podporuje... ale jsou to jen domněnky ;)