Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak jsem ukradl sezení administrátorovi a objednal ruskou vodku za kvintiliardu od PIRO - Cituji: Hesla uživatelů se musí ukládat v nečitelné podobě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 11. 2013 12:31

  PIRO (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Cituji:
  Hesla uživatelů se musí ukládat v nečitelné podobě a tak, aby převod do té nečitelné podoby byl relativně časově náročný, jinak by útočník mohl velice rychle, hrubou silou, vyzkoušet všechny možné kombinace písmen a čísel a porovnávat je, jestli jejich nečitelná podoba není náhodou stejná jako ta, která je uložená v databázi, kterou nějakým způsobem získal, a tak se dostat k původním heslům uživatelů. Co to je za blábol?
  Tohle napíše člověk programátor? Chybí srovnání platforem a například zmínka o tom, zda je e-shop provozovaný jiným dodavatelem nebo vlastními silami, platforma ASPNET, PHP a další. Takže vypovídací hodnota článku rovná se nule. Jen poskládaná obecná slátanina.

 • 16. 11. 2013 21:28

  PIRO (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud jste to nezpozoroval, citoval jsem článek autora. O šifrování toho vím určitě více, než si myslíte. A znovu opakuji. Tohle není odborný článek, ale obyčejný fejeton.

 • 16. 11. 2013 21:20

  Jirk (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  Piro, než začneš kafrat, přečti si něco o SHA-1 a jiných algoritmech pro výrobu otisků - takhle jsi tu za vola.
  A tvůj druhý odstavec... viz konec předchozí věty;)