Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak motivovat virtuální komunitu ke spolupráci od Robert Němec - Nejprve bych se rád podělil o své zkušenosti...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2000 16:16

  Robert Němec (neregistrovaný)
  Nejprve bych se rád podělil o své zkušenosti s eWorkshopem u nás na Diskuzích ChristNet.cz. Nápad se mi hodně líbil a protože jsme zároveň rozjížděli příspěvkovou kampaň, rozhodl jsem se jej využít i u nás.

  Na Diskuzích ChristNet.cz se denně objevuje asi 50 nových příspěvků, domníval jsem se tedy, že s eWorkshopem nebude problém. Jaké ale bylo mé překvapení, když tam nyní, 12 dní po spuštění, je pouhých 15 příspěvků, z toho 8 mých a jeden od našeho ASP programátora.

  Přitom eWorkshop byl na téma "ChristNet.cz - jak dál?" a já vím, že o nás lidé stojí. Vždyť poměr sessions a přístupů na celém našem situ je 1:10, pochvalné e-maily nepočítaje.

  Jinak diskuze u nás vznikají naprosto spontánně a někteří jednotlivci jsou u nás tak činí, že mají během půl roku naší existence v archivu již stovky příspěvků do diskuzí.

 • 17. 10. 2000 22:33

  Jiří Donát (neregistrovaný)
  Podíval jsem se na Vaše stránky a řekl bych, že hlavní problém je ve formulaci správného tématu pro správnou komunitu lidí. Apelovat na křesťanskou komunitu (bohužel, mými vlastními slovy): "nebojte se jít do diskuse s nápadem, o kterém jste přesvědčeni, že by... mohl vydělat milióny" mi připadá paradoxní, možná až nevhodné. Kromě toho Vám lidé mohou pomoci nejlépe v oblasti, které rozumějí, kde se cítí doma. S ohledem na tyto skutečnosti se mi zdála diskuse, kterou jste vyvolal, živá a vcelku užitečná.

  Technická poznámka: přidejte tlačítko "Zobrazit vše" - bez něj je práce s Vaším systémem dost nešikovná.

  Faktická poznámka (ve snaze Vám pomoci): myslím si, že Váš projekt by mohl žít z klasického a vyzkoušeného modelu prodeje reklamy - v kombinaci s neziskovostí Vašeho působení by to mělo stačit. Prodeji reklamy ovšem musíte pomoci - vědět více o svých návštěvnících a aktivně ji nabídnout. K tomu se navíc můžete pokusit sehnat sponzora, který Vám například poskytne zdarma Web hosting, a konečně, zapůjčit si můžete - výměnou za reklamu - i ten digitální fotoaparát. V komunitě, ve které působíte, máte navíc výjimečnou možnost, získat spolupracovníky, kteří netrvají na finančním ohodnocení. Hvězdy nejsou zapotřebí - Vaši čtenáři Vás čtou z jiných důvodů. Celkové náklady provozu tedy mohou být minimální a kombinace s určitým příjmem z reklamy Vám může dovolit přežít.