Jak se přišlo konkrétně na tahle čísla, nevím, ale existuje disciplína zvaná teorie odhadu a testování hypotéz. Stanovení rozsahu výběru a věrohodnosti výsledků by v tomto článku zabralo dost místa, takže já si spíš myslím, že autor jen ukázal, že se to nějak takhle dělá.
Skrze hromadu předpokladů a trochu matematiky. Ale i tak to tvrzení není úplně v pořádku, mělo by znít nějak jako "V případě testování s osmi uživateli budou s pravděpodobností XY % výsledky 90 % uživatelů v rozmezí +/- 30 % okolo průměrné hodnoty".
You might say that this is still a wide confidence interval, but the truth is that it's extremely expensive to tighten it up further. To get a margin of error of +/- 10%, you need data from 71 users, so you'd have to test 76 to account for the five likely outliers.
Tohle přece matematika z principu říct nemůže, "přijatelná přesnost výsledků" není objektivní fakt, tu si určuje "uživatel", pokud mu bude stačit těch XY % z mého příspěvku (společně s těmi dalšími konkretizovanými procenty), tak mu to budiž přáno.