Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jaké je tajemství úspěchu Firefoxu? (doplněno) od maker007 - Tak tohle hodnotím jako nejnesmyslnější příspěvek co jsem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 6. 2008 8:46

  maker007 (neregistrovaný)
  Tak tohle hodnotím jako nejnesmyslnější příspěvek co jsem kdy četl. Bravo!
  Zvlášť předposlední odstavec by chtěl vytesat do kamene ;)
 • 29. 6. 2008 11:50

  S (neregistrovaný)
  Co se týče těch hrubých chyb, tak obě, bych řekl, naopak Firefox interpretuje správně a IE špatně. (pokud vezmu v potaz, že weight je přepis a má tam bejt height)
 • 29. 6. 2008 18:19

  Honza (neregistrovaný)
  samozřejmě, ale většina bfu co znám, to tak vidí. A kdo je v uvedeném koláči užívání prohlížečů největší skupina? :)
 • 30. 6. 2008 11:10

  anonymní
  Vážený pane! Rád bych vás vyvedl z některých vašich omylů: IE je systémová aplikace (a díky tomu je nebezpečnější než FF), která je nahraná v paměti (její API využívají jiné programy). Proto startuje tak rychle na rozdíl od FF. Ad design firefoxu... mě osobně vyhovuje defaultní, ale můžeš použít některý z těchto. Třeba i design IEčka Hrubé chyby...narozdíl od IE firefox standarty dodržuje, to M$ si do svého prohlížeče přidává kraviny. Firefox je dnes na tom s podporou standardů nejlépe. IE 5.5? V dnešní době? IE 5.5 je neuvěřitelně chybový a děravý, nedodržuje standardy ještě více než IE6, nepodporuje formát png. Měl jsem možnost srovnat, jak vypadá stejná stránka ve verzích IE5.5-IE8beta. V každém z těchto prohlížeči byla nějaká chyba oproti firefoxu. Samozřejmě, že nejvíce chyb bylo v IE5.5. Vlastní cestičky si dělá M$, ne Mozilla. Ta je právě neutrální. Docela by mě zajímalo, proč jednoduchý design googlu nemá úroveň? V jednoduchosti je síla. A Google Firefox (Mozillu) fakt nevlastní.
 • 29. 11. 2008 21:36

  Lord Mystic (neregistrovaný)
  No nevím nevím, celé jsem to raději ani nečetl, ale plakat např. nad tím, že FF nezobrazuje správně height či width v inline prvních jako je span... ehm, doporučím raději nejprve trošku studovat a naučit se jak funguje např. takový CSS když ho chci používat a pak teprve začít vylévat srdíčko.

  naopak, právě takové věci udělali z webu totální bordel, IE nerespektuje pravidla a vývojáři webu pak nejsou nuceni psát čistý kód se kterým jsou následně různé další problémy, od neúměrné zátěže server až pro nekorektní zobrazování v alternativních prohlížečích, např. v mobilních, atd.

  také mě štve že width nemohu použít se span, ale je to o pravidlech, když si každý udělá svá, pak bude problém :(.
 • 29. 6. 2008 14:35

  Honza (neregistrovaný)
  :o))))))))))

  Chlapče, až dospěješ, úspěšně dokončíš ZŠ a začneš trochu uvažovat, tak pak teprve na něco reaguj :)

  FF je definitivně lepší než IE a je dobře, že stoupá % bfu, kteří pozvolna zjišťijí, že ten internet neni jen modrý éčko, ale i jakejsi oranžovomodrej flek.
 • 28. 6. 2008 22:36

  nejaká_osoba (neregistrovaný)
  Osobně Firefox nemam rád, má ale jen jednu výhodu a to je že na linuxech lepší prohlížeč neni protože všechny ostatní alternativy stojí na dvě věci... a ie neni delaný na linuxy aby se dal lehce nainstalovat např emerge ie6, proto si myslím že to procento který má má jen díky linuxu a takovým těm kecum co lidi říkají firefox je nejlepší atd.. a lidi ho jak vy říkáte tady fanaticky cpou a instalujou lidem kteří např počítačům vubec nerozumí ( co jsem ne jednou viděl )... pak ještě ze strany komunity programatoru kteří pořad píšou fu.. ie a že firefox je nejlepší.

  Osobně mi vadí a to nejvíc že firefox načíta hodne dlouho než vubec nastartuje u ie kliknu a do vteřiny do dvou mám aktivní zobrazené okno..

  Nelibí se mi design kterej je rešenej pres kliknutí ctr+odkaz ani celkový design firefoxu + dlouhá doba načítání... a znovu načítání...

  Tak nějak programuju a když tu řeším optimalizace pro ie a firefox u stránek tak mi vadí že má firefox plno hrubých chyb.. pro mě sobně např: že nejde nastavit výška style="height:100%" např když chci udelat na konci stránky hlavičku např konktakt, mapa stránekt atd... tak bych dal např height:90% a pak tu konečnou hlavičku, tak to prostě firefox nepřekouše...

  Když chci udělat odrážky span style="weight: 110px;text-align:right;"Adresa:/spann spann clas="neco"U vrby 32/span tohle taky u firefoxu neudelam i když bych se postavil na hlavu.. kdybych tam dal div tak mi tu adresu odřádkuje... když dam vlastnosti div style="display:inline;" tak prostě neudela tech 110px... nemam rad firefox... Tohle jsou hrubý chyby...

  Používám jen IE 5.5 a firefox jen když musím a jsem spokojen protože nemusím čekat a čekat... než firefox neco schroupe a nebo než se začne hejbat.

  Nejsem zastánce žádného prohlížeče jen beru to co mi vyhovuje a firefox to určitě neni, ostatní prohlížeče které jsme kdysi testoval ty nejznámější verze na linuxech např. konqeror atd.. tak byly vždy horší jak firefox. Takže firefoxu bych já osobně dal až druhé místo.

  Až firefox změní grafiku a ryhlosti načítání stránek a bude rychlejší..... tak bezproblému přejdu ale s těma div a span a stylováním.. tím víc ho nesnáším protože jestli chtej být dobrý měly by se snažit být neurální optimalizovat příkazy tak aby fungovaly všude stejne jak v IE tak ve firefoxu a nedelat si vlastní cestičky a vlastní pravidla viz např height a width jak jsem tu psal...

  A neb at udelají nejaký kompromis s microsoftem a vyvinou nejaký neutrální pravidla... Ale na to je firefox asi moc tvrdohlavej :-) .. nekde jsem slyšel přes koleno že firefox vlastní google takže jestli je to pravda tak se vubec nedivím na jaké urovni to je... stačí se mi podívat na design www.google.com a uroven je sama sobě vidět... když je ten monopol a nemužou si dovolit zaplatit grafika kterej by jim to trošku zlepšil ... viz aby to měly aspon trošku hezčí než třeba www.altavista.com ale oni ne oni budou mít radši cirkus :-)

  Mějte se je to jen můj osobní názor vemte si s toho co chcete ale nelibi se mi jak tu lidi jen kritizujou ie a nepíšou tu nic konkretního... jen samý keci keci a keci...
  PS: omlouvám se za pravopisné chyby jestli tam nějaké jsou.