Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jakub Vrána: Proč jsem opustil Facebook? Nechci řídit lidi, mě baví psát kód od Pavel H - Na toto uz vydal Jakub clanek kdyz do...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 10. 2013 14:11

  Pavel H (neregistrovaný) ---.etnetera.cz

  Na toto uz vydal Jakub clanek kdyz do FB nastoupil. Ne nemuze psat po svem. Musi psat tak, aby to i ostatni mene zkuseni programatori pochopili. Musel tedy upustit od svych hojne uzivanych regularnich prikazu a magickych jednoradkovych metod, a psat veci "hloupeji", ale srozumitelneji :)

 • 11. 10. 2013 12:58

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mě se docela líbí věta o tom, že v USA zajímá lidi především výkonnost a ne různé vedlejší blbosti, na kterých si honí triko různí "super" programátoři, kteří všechno umí nejlépe, ale za celý život nenaprogramovali ani vlastní blog.

  Ale tak po pravdě co sem pozoroval různé Vránovi scriptíky taky mi přišlo, že kód tvoří sice precizně, ale strašně nepřehledně (nepochopit špatně), prostě opravdu hodně "po svém". Vysvětlit pak něco v komentářích byl fest problém.

  Tím myslím, jak to asi probíhá ve FB a G v reálu, jestli si skutečně může člověk psát takhle "po svém", nebo musí polknout a začít to sekat úplně jinak.

  To by mě opravdu zajímalo

 • 12. 10. 2013 9:34

  Petr (neregistrovaný) 195.76.232.---

  Měl jsem tu čest pro G pracovat a musím říct, že je to firma velmi striktní na kód. Pro kovbojské programování nemá google pochopení a všude kde se dá se používá linting. V podstatě by se dalo říct, že tam člověka naučej programovat, i pokud je prase.

  Jinak co se týče greyglers, tak např. v Dublinu jich není tolik, kolik bych si jich přál tam vidět. Je tam na mě až moc (90%) mladých "dravců".