Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jan Gruntorád: Mrzí mě, v jakých podmínkách lidé pracují od TB - Vážení, konečně někdo napsal článek - a díky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2004 11:30

  TB (neregistrovaný)
  Vážení,
  konečně někdo napsal článek - a díky p. Zemanovi za něj - o skutečném "guru" českého internetu. Doposud se oslavovaly mediální figury typu "neff".
  Diskuse ale nabrala směr, zda a kdo podniká na cesnetí infrastruktuře - toto téma se čas od času objevuje, viz kdysi vylučování v Brně apod - to ale myslím vůbec nesouvisí s článkem o panu Gruntorádovi.
  Samozřejmě, že se na cesnetí infrastruktuře kšeftuje - existují stovky/tisíce studentů, kteří ať již oficiálně, nebo neoficiálně jedou jako draci - NO A CO? Jednou školu opustí a co se v mládí naučí, ... nakonec to bude českému hospodářství a nejen ICT průmyslu ku prospěchu. Ale používat tento fakt jako kritiku cesnetu je nesmysl. Studenti by jistě podnikali, i kdyby VŠ měly oddělené síťky a nikoli celostátní infrastrukturu, kterou p. Gruntorád "vydupal".
  Co si já pamatuji, tak cesnet se významně samofinancoval, když v roce 1999,2000? prodal svou komerční část za supercenu, která vysoko (podle mne minimálně 6x převyšovala reálnou hodnotu). Neméně významné jsou jistě i nákladové úspory pro provoz a komunikaci "uvnitř" a "mezi" VŠ.
  Takže díky Gruntorádovi!!!
 • 12. 5. 2004 15:30

  Milan (neregistrovaný)
  Právě, že ujetá není. Není možné brát peníze na podporu činnosti od státu, ze škol vlastně peníze ze studentů a těmito penězi financovat podnikání v konkurenčním prostředí, kde si konkuruji s firmami, které takovéto příspěvky nemají.

  Toto s čistým podnikáním nemá nic společného.

  Buď je možné provádět charitativní činnost na školách a brát granty a příspěvky a je to OK. Nebo je třeba se zařadit mezi konkurenci a vydělávat si na svoji činnost vlastní prací a podnikáním. Nic mezi tím nemůže být dlouhodobě právně udržitelné a s právem to nemá nic společného. A pokud taková situace trvá v podstatě od počátku sdružení CESNET, tak jistě pan Gruntorád na ni má svůj podíl.

  Vůbec tady nejde o činnost jednotlivých studentů, kteří podobně jako u SW nebo MP3 souborů vědí, že se nechovají OK.
  Tady jde o podnikání dotované organizace.
 • 12. 5. 2004 18:39

  MM (neregistrovaný)
  Souhlasím s TB, že pan Grutorád je skutečný Guru. Seriál míchá hrušky s bramborama a zapomíná na řadu skutečných zakladatelů, kteří byli i na Slovensku. Chvalme v IT branži ty, kteří měli skutečné zásluhy a nevystavují se dnes na odiv jako ti, kteří se rádi zhoupnou na kdejaké vlně i vlnce! Psát takovýto seriál vyžaduje určitou práci historika, dopátrat se něčeho, co je nám již skryto a ne pouze vytvořit náhodný výběr dnes všeobecně známých osobností, které se navíc sami propagují. To je pak špatná novinářská práce!
 • 13. 5. 2004 8:31

  Anonym (neregistrovaný)
  A prekvapi vas, ze nekteri (min. jeden :-) z tehle tzv. slavnych lidi z IT vlastni i PR agenturu. To pak mnohe pochopite :-)
 • 27. 5. 2004 10:07

  B. Stanik T. (neregistrovaný)
  A který z nich to je?

  O. Neff, J. Hlavenka, I. Lukačovič nebo ještě někdo další...

  Nejsou to nakonec všichni, kteří nezůstali v akademické sféře?