Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Je cosi shnilého v českých telekomunikacích od Petr - Dnes už je jasné, že datum 1.6.2002, které...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 3. 2002 8:30

  Petr (neregistrovaný)
  Dnes už je jasné, že datum 1.6.2002, které mělo být "nejzazším možným termínem",...
  Snad jen v zákoně je nejpozději do 30. června 2002 (tzn. 30.6.2002) Termín je 1.7.2002 je pozdě a kdyby byla penalizace, tak by bylo možné penalizovat:-) Zakotvení povinnosti penalizace by byla další správná věc:-)
 • 4. 3. 2002 10:22

  Charlie (neregistrovaný)
  Penalizovat Telecom a snad i ČTÚ je snad šílenství. Copak bude nekdo penalizovat sám sebe? Stát dá penale státu? Ledaže by to zakoupení právníci vyložili tak, že za to mohou občané (známe ještě úsloví stát jsme my?), a že to tedy nějakou formou, nejlépe dalším zvýšením poplatků telekomunikacemi i zaplatí.
  Spíše by se někdo měl hnát sviským krokem bosej přes strniště až do Neumětel! Teď, před volbami by snad byla i vhodná doba. Jen kdyby se toho někdo fundovanej pořádně navezl.A jak to, že v tarifu HOME mini nebude lze volit operátora. Jeho uživatelé snad nejsou rovnoprávnými občany tohoto státu? A není to v rozporu se zákonem 151/2000 Sb a nejen s ním? A navíc to Telecom arogantně ani při nabídce nových tarifů občanům v jeho rozesílaných a rozdávaných materiálech vůbec neoznámil, čímž navíc nemorálně ovlivnil volbu občanů mezi tarify.
  Nechce se mi ani pojmenovat chování Telecomu, ČTÚ a dalších státních orgánů, protože nemám ve zvyku používat vulgárních slov.
  Charlie
 • 4. 3. 2002 10:59

  Okrádaný monopolem (neregistrovaný)
  Penále nemá smysl, protože tak vysoký penále, aby se Zmrdocomu nevyplatilo obcházení zákonů, tj. odložení spuštění CS, snad ani nelze udělit. Mnohem účinnější by byla pořádná čistka na ČTÚ. Jeho blahorodí Stádník (všimněte si podobnosti se slovem státník - synonymum pro neschopnost) a jeho banda 500 vrcholových diletantů, by už konečně potřebovali pořádně provětrat a prohnat pérka. Představte si, že regulátoři jinde v Evropě zaměstnávají telekomunikační odborníky! Věřili byste tomu???
 • 4. 3. 2002 17:23

  Petr S. (neregistrovaný)
  Z obvykle dobře informovaného zdroje: Chystá se další balíček "Home maxi CS" platný od 19.6.2002, za cca 5000 měsíčně bez volných minut. Bude to pak jediný tarif, kde bude funkční krátká volba operátora.
  ČTÚ míní, že dojde nejen k naplnění Zákona (každý občan se sám svobodně rozhodne, zda chce mít možnost operátora si volit), ale i k potvrzení známé teze, že vlastně koncoví zákazníci odmítají neustálé komplikované rozhodování přes koho směrovat své hovory.
  Wladan Crha (WC) komentuje: "Dolaďujeme už jen změnové formuláře. Podle předběžných průzkumů ale k většímu rozšíření poměrně nové služby bohužel zřejmě nedojde. ČTÚ přes naše výtky trvá na tom, aby první změna z Home MINI na tento tarif proběhla zcela zdarma."