Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Je provoz CZFree.Net nelegální? od JuniorDictator - no jsi mi mimo, ale na tvem hlasu...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2003 23:42

  JuniorDictator (neregistrovaný)
  no jsi mi mimo, ale na tvem hlasu nezalezi a pak... jsi porad jeste grafoman :-)
 • 9. 6. 2003 23:19

  jammx (neregistrovaný)
  Chtěl bych uzavřít diskusi nad příspěvkem "Nezapoměli jsme, jak vznikl Internet ?", pokud mi to diskutující "dovolí". Je klasickým příkladem toho, jak se daří lidem, kteří rádi provokují, vytvořit z argumentů a protiargumentů uzel, jehož konce míří úplně jinam, než původně.

  S lidmi podobně jednajícími jsem se setkal většinou na pracovišti a jejich působení mělo vesměs destruktivní účinky. Ne na názory toho nebo onoho, ty se změnit nedají tak lehce, ale na to, když znalosti a zápal jednotlivců neměly v balastu a uhýbání jinam šanci stát se základem pro něco konstruktivního.

  Můj příspěvek byl čistě laický a čekal jsem, že se nad ním rozpoutá diskuse blíže k právní a lidské problematice. Výsledkem provokací bylo, že jsme se dostali někam k Zebře a argumentům kdo je a kdo není výzkumník.

  Rád bych zdůraznil, že si hluboce vážím snažení všech, kteří dali dohromady základy CZFree.Netu, dál zkoušejí nové technologie, posunují stav někam, kde již začíná tlačit na paty těch, kteří si myslí, že mohou z neschopnosti a neinformovanosti ostatních těžit (telekomunikační společnosti), ale musím jim vzkázat: proboha nenechte se vtáhnout do podobných diskusí - jediné, čemu mohou sloužit, je podivné uspokojení provokatérů a pochybnosti nad vlastním podílem na společném "díle", pochybnosti o sobě samém.

  Mnohokrát jsem uvažoval o tom, že bych měl přestat se "zbabělostí" a začít podnikat s kamarády, snažit se - nejen technicky ale i obchodně - vytvořit firmu, která by jednala striktně čestně, pracovala poctivě a žádala jen rozumnou odměnu. Tyhle představy mě vždycky rychle přešly, když mi známí líčili horrorové příběhy o zradách nejlepších kamarádů.

  Ale k těmhle strašákům teď přibyl další - představa, že by se v partě vyskytl někdo, kdo bude takhle hloupě "kopat" jen za své "origininální provokace".

  Každý, kdo má podobné nápady, by měl znát míru, kdy už není "vhodné mazat pastu na zuby na kliky" a dát si pokuj dřív, než se zúčastnění dostanou úplně jinam než zamýšleli, případně se naštvou nebo dokonce ztrapní. ... jako se to asi teď povedlo mě ...

  Shrnuto: "Diskutérovi" s těžko rozšifrovatelným jménem JuniorDictator se povedlo přesně to, čeho jsem se obával - utnout diskusi o něčem, co považuji za důležitější, než které pásmo je "volné" a jaký software nebo hardware je lepší než jiný. Šlo, jde a půjde o to, kam až jsme ochotni se nechat vmanévrovat někým, kdo má moc a peníze, jde o to, co si jsme ochotni a schopni zařadit mezi svobody, které nám kdosi bere. Není to zdaleka jen soukromé vlastnictví výrobních prostředků a volný pohyb zboží a kapitálu, jak se nás dnes a denně snaží přesvědčit každodenní život a propaganda.