Hlavní navigace

Jiří Dlabaja, vyhozený reportér Novy, mluví za železniční podnik AŽD

4. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 8. 2009

UVNITŘ VIDEO Někdejší reportér televize Nova Jiří Dlabaja, propuštěný letos v květnu kvůli videu, na kterém si on a další redaktoři zpravodajství Novy dělali legraci z prasečí chřipky, nastoupil jako tiskový mluvčí do společnosti AŽD Praha, která se zabývá bezpečností dopravy na železnici. Informaci přinesl jako první zpravodajský server iDnes.cz.

Pan ředitel si mě vyhlédl po výpovědi z televize, řekl webu Dlabaja, který o AŽD v minulosti opakovaně točil reportáže pro Televizní noviny na Nově. AŽD provedla kvůli Dlabačově příchodu reorganizaci ve svém tiskovém oddělení. Původní mluvčí společnosti Ľubica Jáglová přešla na jinou pozici a má na starosti propagaci firmy, například na veletrzích.

Video, na jehož základě se vedení Novy rozhodlo letos v květnu propustit reportéra Jiřího Dlabaju

MM socky3

Dlabaja natočil letos v květnu v redakci zpravodajství Novy video, na kterém on a další redaktoři chrochtají, aby tak dali najevo, že pracují na tématu prasečí chřipky. Video poté Dlabaja umístil na videoserver YouTube a také na svůj blog na serveru tn.cz. Vedení Novy na vtip zareagovalo dost přísně: Dlabaja dostal okamžitou výpověď, ostatní redaktoři na videu dostali pokutu.

Vzhledem k tomu, že video bylo natáčeno v pracovní době v prostorách zpravodajské redakce a následně umístěno na internetových stránkách spojených s TV Nova, přistoupili jsme k ráznému řešení a tvrdým postihům, vysvětlil generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.