Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jiří Hlavenka: Kdo jsou Křižíkové dneška aneb o významu informatiky od Hmm - Bohužel, to je ověřená pravda z příkladů všude...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2014 20:04

  Hmm (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Bohužel, to je ověřená pravda z příkladů všude kolem, neboť není důležité umět postavit zeď, něco naprogramovat, vyrobit... Důležitý je celkový rozhled, umění komunikace, znalost odlišného kulturního prostředí, znalosti jazyků, umění prezentace, kouzlo osobnosti a hlavně UMĚT PRODAT.

  Kdo tohle všechno umí, tak nemusí umět skoro nic jiného, neboť zedníka nebo programátora si dokáže sehnat za pár šušňů.

 • 7. 10. 2014 20:29

  Hmm (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  PROČ prohra lidstva? Proč budižkničemů? Bez těchle lidí by nebyla skoro žádná firma, neboť není důležité umět něco vyrobit, ALE prodat.

  Výroba bot byla kdysi vážená profese, kde je dnes? Smontovat auto bylo taky vysoce odborné, dnes to dělají polo-automatizované linky. Na opravu TV byl potřeba specialista se znalostmi, dnes je levnější si koupit novou TV, než ji opravovat...

  Třeba já považuji za naprosto bez budoucnosti profesi programátora, když se podívám, kolik statisíců levných Indů a Číňanů je na trhu.

 • 7. 10. 2014 20:12

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Coz je definitivni prohra lidstva jako takoveho. Ale to se zmeni, az bude tehle budizknicemu tolik, ze uz nebudou mit co prodavat.

 • 7. 10. 2014 20:45

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Protoze ti lide obvykle nemaji naprosto zadnou odpovednost. Zivi se jen tlachanim.

  Stale zapominate na to, ze musi byt co prodat. Jiste, pro vas je kazdy kdo dobre rozumi nejake vedni ci technicke discipline odpad, protoze dnesni doba je tak nastavena. Jenze vsichni tihle tlachajici panacci co rozumi prdu ziji ze setrvacnosti, ze to tak bude naporad. Zalezi ovsem jen na tech, kteri necemu skutecne rozumi jak dlouho si jeste nechaji srat na hlavu.

  Třeba já považuji za naprosto bez budoucnosti profesi programátora, když se podívám, kolik statisíců levných Indů a Číňanů je na trhu.

  Zalozte si firmu jen na nich, usetrite a pujde to jak po masle. Hlavne prodat a nicemu nerozumet.

  A nekdy si zajedte do Londyna, v galerii tam najdete poucny obraz "Vyhnani obchodniku z chramu".