Hlavní navigace

Josef Klíma odejde z Novy

14. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

14. 5. 2009

Poslední silná ikona investigativní žurnalistiky TV Nova, reportér Josef Klíma, opouští nejsledovanější televizi. Rozhodl se tak kvůli změnám v pořadu Na vlastní oči, který Nova nedávno pozastavila. U přestavby pořadu nechce figurovat. Informaci jako první přinesly Lidové noviny prostřednictvím serveru Lidovky.cz.

Dospěl jsem do stádia, kdy Nova pozastavila pořad Na vlastní oči a já jsem nevěděl, jestli se chci podílet na jeho dalším vývoji. Nakonec jsem se rozhodl, že odejdu,“ prozradil Klíma s tím, že výpověď chce dát na konci tohoto měsíce. V průběhu posledních pár měsíců tak odešli prakticky všichni klíčoví reportéři investigativní publicistiky na Nově. Radek John musel odejít kvůli soukromým aktivitám, Janek Kroupa skončil v tichosti krátce po „kauze Morava“ a Josef Klíma odchází nyní na vlastní žádost. Dodává však, že má na stole nabídky od jiných televizí, které zvažuje.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.