Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jsem novinář - kdo je víc? od Karel Brázda - Jednou Dočekal, jindy Dočekalová...už jste i vy na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 6. 2004 8:41

  Karel Brázda (neregistrovaný)
  Jednou Dočekal, jindy Dočekalová...už jste i vy na Lupě s tou nenápadnou popularizací weblogů trapní. Nejlepší bude tuto bizardní sortu lidiček ignorovat, a zveřejnit občas jenom ty největší excesy.
  Myslím, že se najde spousta jiných, zajímavějších témat ke psaní.
  Díky.
 • 1. 7. 2004 10:12

  DAvid (neregistrovaný)
  Pojem "česká netolerance" mi opravdu není znám. Spíše bych řekl, že se prostě v některých fórech projevuje inteligence přispěvatelů. Nic víc, nic míň.
  A národ bych sem již vůbec netahal...
 • 1. 7. 2004 10:12

  rony (neregistrovaný)
  mno, niektori ziju len preto, aby mohli na internete vytrvale do niecoho bezcielne rypat ;-) a pritom by im mozno pomohlo kusnut si do jazyka a napocitat do desat ;-) drvivej vacsine to pomoze ;-)
  Za clanok dakovat nebudem, podla mna je to medzi normalnymi ludmi default (mienim tym zaver prispevku) ;-) ale vznikol asi preto, ze default to zrejme nie je ;-) co indikuje ten predosly clanok toho pana zurnalistu "uz som zabudol jeho meno".
 • 1. 7. 2004 10:13

  Roj (neregistrovaný)
  Jde o to, ze tyhle diskuse pod clankem nejsou nijak representativni a prispivaji sem vesmes lidi spise podprumerni az hloupi. Prumerny ctenar nic takoveho nedela, tise souhlasi a v poctate se o nem nikdo nevi. Mlceni je souhlas :-)
 • 1. 7. 2004 10:52

  Petr Vorálek (neregistrovaný)
  mno, niektori ziju len preto, aby mohli na internete vytrvale do niecoho bezcielne rypat ;-) a pritom by im mozno pomohlo kusnut si do jazyka a napocitat do desat ;-)
  To mi příjde jako poměrně trefná diagnóza. Snad se na Vás kvůli ní nebudou někteří bloge kolemčtoucí příliš zlobit...
 • 1. 7. 2004 13:46

  Karl (neregistrovaný)
  Opravdu jste tak hloupa ze si myslite ze to neni dulezite? Spojujete to s narodem, jo? Reakce, ktere se vam nelibily byly mensinove, asi tak 4, na internetu v CR je 4 000 000 lidi, tak to fakt asi bude s narodem v poradku. Aby nebylo, muselo by tady byt tak 3 000 000 negativnich prizpevku, ne? Nebo 50% z 40ti prizpevku ktere jsou reprezentativni vzorek? Pisete scenare? Fakt? :-D
  Novinari stoji zaprd, protoze je nikdo nezaplati. Nikdo nezaplati clanek nezavisleho novinare, ktery se mesic venuje treba nejake kauze. Za takovy clanek pri nakladech novinare na volne noze by periodikum muselo dat 100 000 Kc. Da 5000 Kc a to mozna. Proto se to musi sfouknout za dva dny, udelat maximalne 3 telefonni hovory a nenajet s Favoritem 136 L s radialnimi pneumatikami a poruchou na hladicim zarizeni vice nez 30km.
  Na druhou stranu skoro vsechny clanky jsou vypomerovane cena/vykon. Neni treba psat kvalitni clanek pro pul promile lidi co ho vyzaduji. Proto se taky investigativni zurnalista po tydenim nataceni TV poradu s vojenskou tematikou zepta, jak daleko stredne silny vojak hodi takovy granat. A ukaze na 210 mm strelu do mozdire, ktera vazi 390 kg. A porad se libil, skoro nikdo nepozna ze se jedna o zblytek. Proc by tomu co dela mel rozumet?
 • 12. 7. 2004 13:57

  rony (neregistrovaný)
  ja som to tentoraz myslel na druhu stranu ale vo vseobecnosti som to myslel najma na vsetkych takych - bez ohladu ci su to ti, co si vo vlastnej tuposti stotoznuju Docekala s blogovanim alebo cojaviem co este ;-)
 • 1. 7. 2004 9:16

  Dočekalová Markéta (neregistrovaný)
  Milí přátelé,
  do Lupy jsem přispěla poprvé a hlavně proto, že mě skutečně "nadzvedl" pohrdavý a dotčený přístup autora Vojtěcha Bednáře k bloggerům. Nelíbilo se mi jakým způsobem nahlížel na novinářskou profesi a jakým způsobem ji vymezil. A jako novinářka jsem tedy měla chuť k tomu říci také svůj názor. Mnohým z Vás děkuji za zajímavé a někdy i velmi hezké reakce. Přesto se některým z Vás podařilo vyrazit mi dech. Zřejmě to bude problém známé české netolerance a neochoty respektovat lidskou osobnost. Řeknu to stručně - mám pro internet zřejmě nesprávné příjmení, že? Nevyjadřovala jsem se za Daniela Dočekala, ani za jeho Pooh.cz, ani dokonce za bloggery samotné. Vyjadřovala jsem se sama za sebe. Velmi mě mrzí, že někteří z Vás v mém článku vidí "tichou podporu Dočekala" a podobné nesmysly. Nemusela bych, ale vyhovím četným dotazům poslaným na mou adresu a odpovím Vám: ano, jsem bývalá manželka Daniela Dočekala. A hned se ptám - skutečně je to důležité? Opravdu jsme národem tak netolerantním, že budu muset kdekoliv na internetu používat raději jiné příjmení, když budu chtít, aby byl můj názor skutečně viděn jen jako můj? Přesto, děkuji za to, že výše uvedené reakce na můj článek byly jen menšinové. To mi dává naději, že to s tím naším národem přeci jen ještě není tak zlé.... Díky všem.