Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jsou cookies nebo IP adresa vždy osobním údajem? od todul - Fajn, tak až začnete objiždět ulice podle IP...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 9. 2018 11:47

  todul (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Fajn, tak až začnete objiždět ulice podle IP adresy, tak dejte vědět. Rád se podívám, jak vám to půjde.

 • 13. 9. 2018 15:31

  NN (neregistrovaný) ---.87-197-140.telecom.sk

  Analogicky:
  Tiež existujú právne prostriedky ako podľa mena osoby a jej adresy získať prístup k zdravotným záznamom tejto osoby. No to neznamená to, že ak to za určitých podmienok vie spraviť súd, mám JA k všetkým osobám pristupovať tak, ako keby som mal prístup k ich zdravotným záznamom ak mám len ich meno a adresu.

  Ako prevádzkovateľ mám právne prostriedky k dispozícii, ale len jednotlivo, v konkrétnom prípade, ak ide i iný právny základ, ktorý vyžaduje ich použitie. Tým je napríklad spáchanie nejakého trestného činu, následné vyšetrovanie políciou, súd, dokazovanie atď. Možnosť identifikácie teda existuje, ale treba rozlišovať dôvod.

 • 13. 9. 2018 12:31

  NN (neregistrovaný) ---.87-197-140.telecom.sk

  Osoba identifikovateľná NIE JE. Prinajlepšom môžeš identifikovať zariadenie, ktoré nemusí ale môže používať X osôb v danom čase. V rôznom čase sa tí ľudia menia (dynamická IP). Ako fyzická osoba NEMÁŠ možnosti ako z IP adresy identifikovať osobu. Spolupráca s ďalším subjektom je pre fyzickú osobu v tomto prípade nemožná, operátor ti tieto údaje nedá. Pre štátnu správu to ale možné JE.

  To že má prevádzkovateľ webu prostriedky pre identifikáciu, neznamená, že tie osoby dokáže vždy identifikovať. Má na to len prostriedky, závislé od poskytovaných služieb. Dokáže to, napríklad v prípade, ak si spojí IP adresu s existujúcou objednávkou vystavenou na meno a adresu zákazníka. Tak získa IP adresu (ak to jeho systém umožňuje), ktorá bude spadať do súhrnu zhromažďovaných osobných údajov. Preboha, to ale ešte neznamená, že takto vie identifikovať všetkých návštevníkov podľa ich IP adries. Pochopiteľne vie identifikovať podľa IP adresy len tých, ktorí mu sami poskytli osobné údaje za účelom súvisiacim s poskytnutím služby (dobierka, faktúra, registrácia).

 • 13. 9. 2018 13:15

  NN (neregistrovaný) ---.87-197-140.telecom.sk

  Libovolny subjekt MUZE i v CR identifikovat konkrektni osobu (nebo jejich uzky okruh) ktere v danem case disponovaly danou IP adresou. Napriklad za pomoci policie a soudu, ktera dane udaje zjisti od prislusneho ISP.

  Osobu neidentifikuje subjekt, ale súd prostrednítvom operátorov. Výhradne pre daný účel, nie svojvolne a bezdôvodne. To je sakra rozdiel. Paňatno?

 • 18. 9. 2018 20:01

  joda (neregistrovaný) ---.62.broadband2.iol.cz

  zasadni problem je, ze v ramci IP adresy neidentifikujete osobu, ale zarizeni :-)

 • 13. 9. 2018 13:27

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Chapu ze lupa nevlozila odkaz a vy dohledat a precist jeden odstavec textu nezvladate take ze?
  Ten druhy odstavec se mimochodem tyka dataretention - ktere jak jiz davno vime, oznacuje za nelegalni.

  https://publications.europa.eu/cs/publication-detail/-/publication/84400959-c5cf-11e6-a6db-01aa75ed71a1/language-cs

  Výrok
  1)
  Článek 2 písm. a) směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES ze dne 24. října 1995 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů musí být vykládán v tom smyslu, že dynamická adresa internetového protokolu, kterou poskytovatel online mediálních služeb uchovává v souvislosti s přístupem osoby na internetovou stránku, kterou tento poskytovatel zpřístupnil veřejnosti, pro uvedeného poskytovatele představuje osobní údaj ve smyslu tohoto ustanovení, pokud má k dispozici právní prostředky, které mu umožňují nechat identifikovat subjekt údajů díky dalším informacím, kterými disponuje poskytovatel internetového připojení tohoto subjektu.

  2)
  Článek 7 písm. f) směrnice 95/46 musí být vykládán v tom smyslu, že brání právní úpravě členského státu, podle níž může poskytovatel online mediálních služeb shromažďovat a používat osobní údaje týkající se uživatele těchto služeb bez jeho svolení pouze tehdy, je-li toto shromažďování či používání nezbytné k tomu, aby bylo umožněno a vyúčtováno konkrétní využití uvedených služeb tímto uživatelem, aniž by cíl spočívající v zajištění obecné funkčnosti těchto služeb mohl odůvodnit použití uvedených údajů poté, co uživatel ukončil využívání těchto služeb.

 • 13. 9. 2018 13:04

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Co nechapete na psanem textu?

  Evropsky soud rozhodl, ze dotycny subjekt muze za pomoci pravniho systemu identifikovat konkretni osobu NEBO uzky okruh osob. Libovolny subjekt MUZE i v CR identifikovat konkrektni osobu (nebo jejich uzky okruh) ktere v danem case disponovaly danou IP adresou. Napriklad za pomoci policie a soudu, ktera dane udaje zjisti od prislusneho ISP. Tudiz jde o osobni udaje a jako s takovymi je nutne s nimy nakladat - zcela vzdy a bez vyjimek. Presne toto konstatoval onen soud ve svem rozhodnuti.

  Ze nemuzete v danem konrektni pripade ukazat na zcela konkretni osobu je z pohledu nakladani s tim udajem zcela irelevantni. Protoze prozmenu nemuzete ani vedet, zda takova identifikace mozna je. A musite tudiz u daji pristupovat tak, jako by byla.

  Ostatne iinfo ve velkem a setrvale GPDR porusuje neb osobni udaje nelegalne uklada a dokonce zverejnuje.

 • 13. 9. 2018 7:43

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Opravdu neskutecny blabol, co si tak to rozhodnuti soudu opravdu precist?

  Vubec nejde o to, zda danou osobu umi identiifikovat ten, kdo tu IP adresu ma. Jde o to, ze ta osoba je danou adresou identifikovatelna, byt ve spolupraci s dalsim subjektem.

  Totez samozrejem plati o libovolnych udajiich - tzn i postovni adresa bez jmena a prijmeni je osobnim udajem, protoze v te ulici na danem cisle popisnem asi nebude bydlet milion lidi.

  Dovolim si pak jeste citovat:
  "Lze tedy uzavřít, že český právní řád dává provozovatelům webových stránek právní prostředky k nepřímé identifikaci osob, které je navštívili, a IP adresy které takto uchovávají jsou tudíž osobními údaji."