Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kámasútra před 22. hodinou? Nova na ni doplatila díky reklamě na speciál Blesku od Pamětník - Asi se neodkloním od tématu, ale když pokračuje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 8. 2015 13:09

  Pamětník

  Asi se neodkloním od tématu, ale když pokračuje obsáhlými a korektními příspěvky, ještě se pokusím do diskuze něco přidat.

  Bez ohledu na to, zda opravdu v Radě sedí jen důchodci a komouši, mi nepřipadá hranice omezení pořadů vhodných pro děti do 22 hodin přehnaná. Ke zdravému vývoji dítěte od přírody patří i dostatek spánku a neschopnost rodičů, uložit děti do postele před touto hodinou, považuji za výchovnou i rodičovskou chybu, která se dětem může později vymstít. Vím, existují komunity, kde ponocování dětí je normální, ale to mají většinou rodiče na sociálních dávkách, kteří ráno nevstávají do práce a přirozeně spí až do chvíle, kdy mají hlad.

  Také si nemyslím, že dnešní děti toho ví víc o sexu, než ty z padesátých let. Je sice pravdou, že tehdy neměly k dispozici TV a časopisy s erotickou náplní, ale běžně chodily holky "na ostro" a o reálné fyziognomii člověka a zvířat toho věděly děti určitě víc než dnes. Za nezdravou výchovu dnes třeba považuji prezentaci obřího silikonového poprsí jako nutný normál a podobně se to týká i jiných rozměrů intimních partií. Kdo tedy vstupuje do svého sexuálního života jen pod dojmem "internetových zkušeností", může v reálu potom narazit a vypořádávat se s realitou u partnera/ky nemusí být úspěšné a uspokojivé. Čili, mají to dnešní mladí lehčí a jsou skutečně lépe poučeni?

  Ano, asi je dnešní svět drsnější, ale pomůže dětem je tedy vychovávat ještě drsněji, aby vůbec přežily současnost? Nepatří k dětství spíše ta růžovost a výchova k ohleduplnosti k druhým? Pokud ne, kam tato eskalace drsnosti dostoupí? Výše uváděné sexuální náboje reklam na cokoliv ale většinou u dětí nejsou chápány jako erotické a doufám si tvrdit, že jejich sexuální výchovu negativně neohrozí. Ale pokutovaná reklama prokazatelně mířila na dospělé diváky. Nechce se mi věřit, že záměr byl nalákat nezletilce do trafik, koupit si časopis s "hambatou" přílohou. To se jen někde stala chyba a po právu byla potrestána.

  Pokud jsou "Rady" jen zbytečný přežitek, souhlasili byste všichni s tím, aby v TV neexistovalo žádné tématické a časové omezení a vše byste u svých dětí zvládli jen důslednou výchovou? Nebo si troufnete definovat, kde je ta jiná hranice témat nevhodných pro děti a posunuli byste časovou hranici třeba na druhou hodinu v noci?

 • 28. 8. 2015 11:00

  Pamětník

  Netuším, zda má petan97 vlastní děti a v jakém věku, ale pokud své názory opravdu na nich uplatňuje, nezávidím jim. Nevěřím totiž tomu, že hlavní výhodou moderní doby je volný přístup dětí k čemukoliv, třeba i k pornu, zabíjení jak na běžícím pásu a doměnce, že krev teče a bolest se týkají jen těch druhých.

  Názory "důchodců" se mohou někomu zdát předpotopní, ale dříve byly normální a společnost s nimi dokázala žít. Zda ale současná společnost přežije i tu ničím neregulovanou "internetovou demokracii", o tom si dovolím pochybovat. Mohu se sice mýlit, ale jako senior bych se toho ani nechtěl dožít.

  Ještě více bych se ale obával řízení společnosti těmi "mladými", kteří mají přehled, jak to v dnešní době "chodí". Pokud by se stal standardem zvyk, že názor, nepodpořený životními zkušenostmi, je ten jedině správný, potom se asi stala nějaká chyba už při výchově dnešní "mladé" generace.

  To je jen můj názor a odpověď na kritiku Rady. :-)

 • 28. 8. 2015 11:23

  bez přezdívky

  Pamětníku ono je to těžký... Žijeme v dynamicky se měnícím světě a když se nějaký opačný extrém v podobě slušné výchovy dostane do většinového ve společnosti prostředí o které píše ten před tebou, tak je terčem šikany zaostalosti... Ano dnešní generace mladých ví už od mala o sexu takové věci, že v 50 létech se za to rodiče i starší červenali a falešnou morálkou doma přitom ti co to zakazovali dělali takový věci, že... On když se objevil Rockenrol bylo vše zakazováno už jen trochou pohybu koleny a považováno za kriminální čin... to už dnes neobstojí... Byly tu uvolněné pravda i fetovacím extrémem "květinkové děti" všade ve světě a i u nás za normalizace vyrostla generace kterým ještě není padesát a tedy jsou ke všemu povolnější i ve výchově dětí protože ví, že zákazy k něčemu nevedou, ba naopak zakázané ovoce nejvíce chutná a tak ty hvězdičky před pořady a náznaky sáhnout na Švorcovou a hned střih do tmy bylo spíše k smíchu a dnes kdy jsou všade reklamy na dámské potřeby, odhalené modelky lákají na minerální vodu a kosmetiku atd. .... Nezakazovat nic, jen vysvětlit předškolní mládeži kde je čeho únosná mez a v USA kde mají plnoletost až v 21 letech puritánství dělá hlavně v těch silně nábožensky založených regionech též více zla než užitku... Nazí jsme na svět přišli... Je to jen o různých falešných nastavených pravidlech morálky kde hektolitry krve po nožích a po kvérech jsou v pořádku protože se přece kolonie nějak tím násilím musely získat a pak odhalené prso považují za zločin největšího kalibru... Ta rada u nás by fakt potřebovala omladit...

 • 28. 8. 2015 11:24

  franta

  Tady nelze nic uplatňovat. I když ty děti budete hlídat jak chcete, vždy si někde najdou cestičku, jak se dostat i k "závadnému" obsahu, o který se z nějakého důvodu začnou zajímat. To uhlídat nejde. Spíš je třeba jim vysvětlovat co a jak a proč, atd. Já mám spíš dojem, že by se měla cenzura v médiích uplatňovat spíš pro dospělé, kteří neumějí kriticky uvažovat, protože právě mnoho z nich věří v různé vědmy, kartářky, zelené mužíčky na Zemi, že člověk nepřistál na Měsíci...

 • 28. 8. 2015 12:38

  Hodný člověk (neregistrovaný) 95.85.212.---

  Ten sex pochopitelně zapadá do toho růžového světa (doslova).

 • 28. 8. 2015 13:35

  Hodný člověk (neregistrovaný) 95.85.212.---

  No vždyť. Skvěle podotýkáte VYCHOVÁVAT, a to tvrdím také. S výchovou se nechci spoléhat na RRTV. A to, že něco ostřejšího, často však realistického, děti uvidí, neznamená, že budou "vychovávány" pro drsné podmínky. Vždy říkám, že vše neplatí stoprocentně, ale jsem názoru, že pro rodiče, kteří se svému děcku chtějí skutečně věnovat, nemůže být televize nepřekonatelným problémem pro správný morální vývoj. Ano, i televize může být (v rozumné míře) součástí denního programu, ale v době disků, chytrých televizorů atd. je podobné fízlování obsahu televizních stanic k smíchu. Proč RRTV neřeší kolik (a jak) ovlivní děti lživé reklamy? Ano, zde se nechá "vysvětlení" o kvalitě a vhodnosti reklamovaného výrobku na rodiči. Tohle má ale přeci platit i o tom ostatním. Každopádně, všude se najdou nezvladatelné a extrémní případy, ale těm v drtivé většině případů cenzura (omezení) v TV nepomůže.

 • 28. 8. 2015 9:38

  bez přezdívky

  Jo,takze decka maji plny net porna a podobnych veci,ale urcite na zaklade reklamy v TN posupajdi kupovat blesk s 50 odstiny :D.Boze,ti duchodci co tam sedi jsou fakt cim dal vic senilnejsi.Ne­uveritelne,po­vyhazet tam vsechny byvale komunisty starsi 50 let a nahradit mladymi lidmi,kteri.maji prehled,jak to v dnesni dobe chodi.Jinak budou takoveto absurdni pokuty prichazet dal.

 • 28. 8. 2015 12:19

  Hodný člověk (neregistrovaný) 95.85.212.---

  Přesně tak. Společný čas s dítětem je ta nejúčinnější prevence. To, že jim dospělák uzavře cestu k "závadnému" obsahu, na kterém se podílejí jiní dospělí, nezaručuje pozitivní posun morálního vývoje dítěte. Pochopitelně i zde platí - všeho s mírou, nicméně pokud fungují rodiče, tak nevidím důvod, proč by krev, násilí v únosné míře, tak i soft-sex mělo negativně ovlivnit vývoj dítěte správným směrem. Vše je součástí běžného života a pokud budeme dětem od malička nalhávat, že je svět růžový, tak je (naopak) v budoucnu můžou setkání s "drsnou" realitou, jednoduše přivést k psychické újmě. Z vlastní zkušenosti vím, že je velmi účinným pro rozvíjení kladných citových vztahů mezi dětmi navzájem (+ dospělými, zvířátky) vytvoření pouta mezi dítětem a zvířetem. Naše mladší holčina chodí (myslím 4 roky) pomáhat do nedaleké jízdárny. Někdy i 2x do týdne a hlavně - grátis. Myslím, že jen zabedněnci háží dnešní děti do jednoho pytle. Naopak jsem s mou prďolkou často překvapen, když jsme na špacíru s fenkama, kolik nás zastaví dětí a chtějí si pohladit "holčičky" a ještě nám je často pochválí. To nemůžu říct o několika starých komouších, co už z dálky na mne řvou a pění, že je nemám na vodítku. Rád bych dodal, že jsou to lidé, co dobře vědí, že jsou holky vychované a nikoho si nevšimnou. Ještě, že se k podobným existencím nedokážu chovat slušně. :-)

 • 28. 8. 2015 13:20

  bez přezdívky

  Hranici casovou bych nechal tak jak je,ale rozhodne bych posunul hranici toho,co je povazovano za nevhodne.Protoze aby nova dostala pokutu za mrtvolu v Kriminalce Miami( ano,to se skutecne stalo),to uz mi prijde neuveritelne a naprosto mimo dnesni dobu.Ano,pred 22 hodinou neni dobre vysilat napr. horory typu texasky masakr a dalsi,porady typu leo tv atd nebo nejake prehnane sproste filmy a serialy(califor­nications a podobne).Ale rozhodne je nesmysl dat pokutu za reklamu na erotikou prilohu blesku nebo za Kriminalku.Mimoto proc tu pokutu nedostal blesk nebo prodejci novin,kdyz volne mladistvym prodaval takto "neskutecne nevhodny" obsah?Jasne to myslim ukazuje,ze jediny,komu toto prislo nevhodne,byla rada pro tv vysilani.Nevypovida to o necem?