Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kauza dialery: je vyhráno? od Tomáš Kapler - protože jaksi znám všechny strany bariéry, tak musím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 9. 2005 10:58

  Tomáš Kapler (neregistrovaný)
  protože jaksi znám všechny strany bariéry, tak musím říct, že je to úplně jinak.
  Důvod proč dialery upadají je jednoduchý - všechny služby přechází na jednodušší a univerzálnější placení pomocí SMS. V podstatě neexistuje pornoserver, který by ještě používal dial-up tarifikaci.
  Jediné problémy jsou tedy teď u virů atd. a těch koluje takové množství, že když nemáte zabezpečený počítač, tak se nakazíte za pět minut, ani nevíte jak. Takže ti co mohli být nakaženi už byli a už se zabezpečili.
  Problém byl vždy u jednoho subjektu, který nedodržoval platné zákony a u Telecomu a ČTÚ, který to nechtěli řešit - telecom z toho měl prachy, čtú zřejmě taky. Tento subjekt porušoval pravidla tím, že nerespektoval maximální délky hovorů a umožnil prohlížení internetu přes toto číslo, i když to mělo být výhradně jen pro jeho službu. Když bych já dostal takto vysokou fakturu a nebyla mi uznaná reklamace, tak bych klidně šel k soudu, protože mám v ruce několik korespondencí s ČTÚ a Telecomem, kde byli upozorňováni na to, že klient telecomu porušuje zákon a oni měli dost času tomu zabránit.
 • 16. 9. 2005 12:23

  jozka (neregistrovaný)
  Dalsi vec je, jak Telekomunikacni operatori odmitaji rict, komu dana linka patri a odvolavaji se na obchodni tajemstvi.

  Je jasne, ze pokud by bylo povinosti zverejnovat firmy, ktere maji dana cisla, asi by operatorum klesly zisky (ono plno podvodniku by si to asi rozmyslelo...)