Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Klíčový dokument, který rozhodne o budoucnosti terestrické televize v Česku, konečně na vládě od anonym - Dovolím si nesouhlasit se začátkem posledního odstavce článku: "V...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2015 6:15

  bez přezdívky

  Dovolím si nesouhlasit se začátkem posledního odstavce článku:
  "V praxi se tak může stát (a stane se), že Německo převede některé televizní kmitočty na mobilní broadbandové služby a ty stejné kmitočty poté budou rušit televizní vysílání v České republice. I kdyby tedy naše politická reprezentace uvolňování pásma 700 MHz neschválila, stejně bychom k němu částečně byli donuceni okolními zeměmi. "

  Pokud by se stalo, že by Německo svévolně začalo rušit naše televizní kanály v pásmu 700MHz čímkoliv, museli bychom je pořádat o okamžitou nápravu. Platí dosud koordinace kanálů a tu musí i Německo dodržovat. Takže bych si s tím hlavu nelámal, je to jejich problém. Donutit nás zatím ke změně nemohou.

 • 26. 5. 2015 11:49

  bez přezdívky

  Já to vidím tak, že do roku 2025 se u nás nic zásadního s DDII nestane. To si žádná trochu uvažující politická reprezentace nelajzne, aby národ byl dejme tomu už někdy kolem roku 2020 opětovně hromadně donucen měnit přijímací zařízení. Koneckonců podobná situace je v Polsku a na Slovensku se nechali slyšet, že pro ně opuštění pásma 700 MHz před rokem 2030 nepřipadá do úvahy.

  Jistě - přidělit alespoň ČT frekvence pro nový VP multiplex DVB-T2 /HEVC je žádoucí co nejdříve. Někdo prostě začít musí. ČT by měla všechna svá "hádečka", respektive všechny své programy, po ukončení smlouvy s Pařízkem (31.12.2017) spustit v novém DVB-T2/HEVC muxu ze standardních kót ČRa. Nač prodlužovat nouzové HD vysílání DVB-T v "regionální" síti s výrazně nerovnoměrným pokrytím, z níž de facto podvodem vznikla síť celostátní...
  Zkrátka a dobře - kdo bude chtít od r. 2018 sledovat HD programy ČT terestricky, bude nucen "přezbrojit". Když si ČT může dovolit platit Pařízkovi za provoz 30 vysílačů RS7, pak si jistě bude moci dovolit uhradit několikaletý provoz po dobu přechodu z DVB-T na definitivum DVB-T2 cca 17 hlavních vysílačů ČRa, které pokryjí více než 95 obyvatel.