Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Konec broadbandu v Čechách? od bodlič2 - To snad není možné... Není důležitá rychlost linky, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2004 9:44

  bodlič2 (neregistrovaný)
  To snad není možné...
  Není důležitá rychlost linky, ale "šířka pásma"??????
  Ty by mě teda zajímalo, co to ta šířka pásma podle autora je... Jako že linka bude pomalá, ale budu mít tlustý drát, kterým se po té pomalé lince ke mně protlačí dostatečné množství dat????? Autore, běž do znovu do základky na některou z prvních hodin fyziky.
  "Vysokorychlostní internet" = vysoká rychlost linky = velké množství dat, protečené za jednotku času. Jak se to liší od "širokopásmového internetu"?
  No a vyčítat někomu, že 256 kb linka je pomalá a není to vysokorychlostní internet (v situaci, kdy půlka republiky visí na nenáviděných 40 kb vytáčeného internetu), tak to může opravdu napsat jen de...ent - vždyť pro ty lidi by to bylo 5-6ti násobné zrychlení...
  Jistě, autor by si představoval, že minimální použitelná linka je asi 10 Mb - aby na stažení 700 MB filmu čekal jen 10 minut - to by ho asi neomezovalo, chudáčka.

 • 21. 10. 2004 11:47

  Edheldil (neregistrovaný)
  Nezamenujte pojmy s dojmy. Vysoka rychlost v CR neni broadband z toho duvodu, ze pokud vam 2Mbps linku Telecom omezi na prenos 1MB za mesic (kuprikladu), tak si tu vysokou rychlost vychutnate tak prvnich pet sekund.

  Pro VoIP jsou dulezite i jine jednotky, nez jenom rychlost - na rychle lince s velkym jitterem nejspis nebude VoIP nic moc

  Ed
 • 21. 10. 2004 20:10

  pk202 (neregistrovaný)
  Ha ha ha

  >"Vysokorychlostní internet" = vysoká rychlost linky = velké množství dat

  To jako že "Rychlé auto = rychlost 250 km/h = projedu ve 4 odpoledne Prahou napříč za 15 minut ????

  Podej si ruku s Bartošem - ten je tady už všem pro smích
 • 21. 10. 2004 21:35

  h.xman (neregistrovaný)
  proboha, nechcete uz nechat tech hadek o hovnu? kazdemu prece musi byt jasne co Bartos mysli - a v podstate mluvite vsichni o tom stejnem, jen pouzivate jine terminy. Kdyz pojedete z Brna do Prahy v Porsche schopnem jet maximalni rychlosti 280 Km/hod, samozrejme tam nepojedete tak rychle celou cestu. a pak bude na dalnici zacpa, vy pojedete PRUMERNOU rychlosti asi tak 5 km/hod a manzelce zavolate, ze dalnice ma bohuzel nizkou sirku pasma, ze? smarjapano, pochopte konecne, ze sirka pasma v podstate neni nic jineho nez prumerna rychlost v pojeti ala Bartos (ktera by se mimochodem dala klidne merit v kbps - mluvime tady o rychlosti toku informace, nikoli o rychlosti svetla, to neni to same; kolik aut prijede z prahy do brna za hodinu = (maximalni rychlost nejpomalejsich aut na dalnici jedoucich vedle sebe ve vsech pruzich / 0,03 kilometru odstupu od auta pred vami) x pocet jizdnich pruhu dalnice = "rychlost" dalnice [auto/hod]). tak, ted mi vsichni napiste ze jsem idiot a pojdte se hadat o necem podstatnem.
 • 22. 10. 2004 13:11

  Daniel Bartos (neregistrovaný)
  Nekomu mozna ano, vsem urcite ne. Navrh Národní politiky pro vysokorychlostní přístup, kde se pojem vysokorychlostni internet pouziva, byl vypracovan nejenom MI, ale pripominkovaly ho i asociace telekomunikacnich operatoru, to znamena, ze ma sirokou podporu i odbornych kruzich.
  Pokud jsem pro smich Vam, tak to me vubec netrapi:-)
 • 22. 10. 2004 18:24

  Jiří (neregistrovaný)
  Abych řekl pravdu nejsem žádný odborník na ty vaše "keci" a proto to napíšu po svém, jsem zákazník ADSL 512 rychlost a nemyslím si že co by mohlo ohrozit zákazníka bude naplněno že jsou politici kre...i je známá věc a proto to s jejich návrhama vypadá jak to je, tím chci říct že všechno je vždycky skoro v pr...i:-) služba ADSL je jinak spolehlivá aspoň u mě měnit něco tak leda cenu za patřičnou rychlost třeba za tu mojí v porovnání třeba s Německem zhruba nějakých 550Kč i s DPH a neklesající rychlost při překročení dat na klasickej modem tím myslím expres, nebo překročení dat a připlatit si o 200Kč, je to trochu idiotské a nefér od telecomu a jejich broadband je taky drahej, hlavně by se tedy měla řešit finanční otázka a né ko....ny!!! Ono kdyby jim to myslelo na telecomu tak mají mnohem více zákazníků než tím že najednou dělaj všelijaký nový tarify aby nalákali své stracené uživatelé zpět, nikdy by totiž nevzniknul tele2 přátelé apod., kdyby se choval telecom seriozně, jim to asi moc nedochází že mohli mít uživatelů o mnoho víc a spokojených kdyby nebylo jejich zmíněné vychcanosti vůči jiným lidem který ani nevědí co je tarif! Chtěl bych telecom zcela zrušit bohužel to nejde:-(