Hlavní navigace

Konference WCIT-12 směřuje do finále, jednání jsou stále zajímavější

13. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ondřej Filip z CZ.NIC dnes publikoval na blogu sdružení další reportáž z dubajské konference WCIT-12. Z textu je patrné, že s blížícím se koncem této sledované akce jsou jednání stále zajímavější. Výkonný ředitel CZ.NIC v textu mimo jiné uvádí: „Tím se dostáváme k dalšímu klíčovému bodu, kterým je právo státu ovládat jména, čísla, adresy a identifikační zdroje. Tyto pojmy jsou rozhodně běžnější ve světě Internetu než klasických telekomunikací a takováto fragmentace Internetu je pro nás…

Ondřej Filip z CZ.NIC dnes publikoval na blogu sdružení další reportáž z dubajské konference WCIT-12. Z textu je patrné, že s blížícím se koncem této sledované akce jsou jednání stále zajímavější.

Výkonný ředitel CZ.NIC v textu mimo jiné uvádí: „Tím se dostáváme k dalšímu klíčovému bodu, kterým je právo státu ovládat jména, čísla, adresy a identifikační zdroje. Tyto pojmy jsou rozhodně běžnější ve světě Internetu než klasických telekomunikací a takováto fragmentace Internetu je pro nás nepřijatelná.

Diskusi otevírá opět Polsko, které bod odmítá, podpoří ho i Německo a po něm se hlásí o slovo ČR. Kolegyně Vrbová přichází s pro mnohé překvapivým argumentem, že tuto problematiku řeší jiný bod, takže tento již není potřeba. To vzbudilo poměrně rozruch a po přitakání Švédska dostává explicitní veřejnou pochvalu od Kanady. Na chatu mých technických kolegů se objevují nápisy jako ‚Go Czech‘ a podobně a po jednání jí ještě přijde pár delegací za tento argument poděkovat.

ebf - partner 1

Arabové, teď jmenovitě ti Saúdští, pochopitelně protestují a vytahují svou ohranou písničku na téma, že už ustoupili mnohokrát a tohle byl jejich poslední možný kompromis a že nemůžou učinit kompromis z kompromisních pozic. Navíc o Internetu to údajně není, a není se tedy čeho bát.“

Tuto reportáž, ale i podrobné zprávy ze včerejška a z úterý najdou zájemci na blogu CZ.NIC.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).