Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Krajinou domova – promarněná šance od Pamětník - nad šíří odborných znalostí pana Žáčka. On to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2016 8:15

  Pamětník

  nad šíří odborných znalostí pana Žáčka. On to není jen neomylný expert na dramaturgii, scénář, režii, kameru, hudbu, komentátora i jeho hlas a další složky televizní tvorby, ale je to učenec, dokonale znalý české a moravské zoologie, biologie,....

  Má sice pravdu, že v uvedených lokalitách se vyjmenovaná fauna a flora snad vyskytuje, ale má vůbec představu, jak by bylo možné, zejména ty výjimečné exempláře přírody natočit? Kolik by to trvalo let, atraktivně natočit medvěda, vlka a další? Jak je naopak jednoduché, z encyklopedie okopírovat pár jmen a vložit je do recenze.

  Stejně si myslím, že většině milovníkům tuzemské přírody stačí se v jejich ještě zachovalých částech projít, pokochat se její bohatostí a usilovně se nesnaží potkat s šelmami a dalšími plachými tvory, ani zdupat ještě zachovalé perly flory. Co ale určitě nemůže běžný turista, podívat se na krajinu z výšky, z nadhledu a globálně. Zde potom záběry z dronů jsou na místě a ani jich snad nikdy nemůže být příliš.

 • 24. 4. 2016 8:25

  kubisek78

  No, za sebe mohu říct, že jsem byl lehce zklamaný. Jednak z komentáře, jednak z náplně, i když některé záběry byly opravdu dechberoucí. Podobně zklamaný jsem byl z filmu Home (2009) od Bertranda, který byl proti tomuto naprosto mistrně natočený, ale celé to zazdil český distributor, když komentář nechal číst jinak skvělého Zdeňka Svěráka, jehož "kantorský" projev se pro komentování dokumentárního filmu naprosto nehodí, naopak na mě v tomto filmu působil hodně rušivě.