Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Který vyhledávač je nejlepší? od Martin Koníček - Podle mě je testování také neobjektivní. Jyxo má...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 12. 2004 14:50

  Martin Koníček (neregistrovaný)
  Podle mě je testování také neobjektivní. Jyxo má sice ne moc propracovaný algoritmus řazení výsledků, ale při hodně podrobných či hodně jednoduchých dotazech vrací velmi dobré výsledky.

  Navíc to skloňování slov je tam opravdu značná výhoda. Když budu třeba hledat "měření protokol charakteristika křemíkové diody" nejlepší výsledek bude u Jyxa, Morfeo se úplně propadne spolu s Googlem. Myslím, že zejména na dost složitých českých výrazech jyxo podává vynikající výsledky.

  Podle mě by bylo v článku nejlepší rozdělit způsob vyhledávání na amatéry a profesionály. Někteří lidé vyhledávají jedno či dvě slova, ale myslím že většina lidí tady umí klást i mnohem složitější dotazy či postupně upřesňovat svůj záběr.

  U jyxo se mi hodně často stalo, že jsem vyhledával špatné synonymum a poradilo mi díky levému menu co by bylo lepší. Dávat tomuto vyhledávači poslední místo mi tedy přijde opravdu hodně zběsilé.
 • 15. 12. 2004 9:28

  j. (neregistrovaný)
  > Navíc to skloňování slov je tam opravdu značná výhoda. Když
  > budu třeba hledat "měření protokol charakteristika křemíkové
  > diody" nejlepší výsledek bude u Jyxa, Morfeo se úplně
  > propadne spolu s Googlem. Myslím, že zejména na dost
  > složitých českých výrazech jyxo podává vynikající výsledky.


  nechapu, kde jste prisel na to, ze Morfeo nema sklonovani a synonyma ,-)

  staci se poradne podivat.