Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Který vyhledávač je nejlepší? od Borek - "Do pořadí výsledků nejsou započteny reklamní odkazy." To je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 12. 2004 8:40

  Borek (neregistrovaný)

  "Do pořadí výsledků nejsou započteny reklamní odkazy."

  To je docela škoda. Tím spíš pokud nejsou jako reklama označené a o to víc pokud uživatel pod nimi najde "doporučujeme". Na subjektivní dojem z nalezeného výsledku to má dle mého názoru velký vliv.

  "To, že tu máme zákon o regulaci reklamy, asi ještě nezaznamenaly." (portály)

  To mnohé vypovídá o jejich přístupu k etice a hodnotám. Na druhou stranu pokud někdo slovy zástupce ředitele seznam.cz - Tomáše Kapalína tvrdí, že už nedokáže rozlišovat mezi Seznam.cz a trhem ... pak jsou ostatní z obliga (jsouli tak malí nezbývá jim nic jiného než dělat totéž nebo jít dělat něco úplně jiného). Skoro je mi jich líto, že jsou do toho natlačeni.

  "Portály před standardní výsledky přidávají nalezené sekce ve vlastním katalogu a samotné odkazy z katalogu."

  Co jim také zbývá. Katalogy odchází do věčných lovišť a s tím se těžko smiřuje. Podívejte se na Seznam.cz. Od excesu se spuštěním Nového Seznamu uběhl už rok a půl!! a téměř nic se nezměnilo! Jestli tohle není důkaz odumírání katalogu, pak už nic!

 • 13. 12. 2004 8:54

  Borek (neregistrovaný)
  Ps. nechte si vyhledat v Seznamu, Centru a Atlasu slovo prodej her. Na tom je vidět, že někdy jsou opravdu bližší peníze než relevance ... tedy košile než plášť.

  viz. Seznam, první výsledek:

  E-MAILOVÉ NOVINY pro podnikatele, jednatele a ředitele Nové okno

  Zdarma aktuální informace z oblasti řízení firmy, práva a investování prostřednictvím Vašeho e-mailu. Nejnovější legislativní zprávy, články na aktuální témata, vzory smluv, adresáře úřadů, poradenský servis, rejstříky, sazby a poplatky atd.
  (Seznam doporučuje)

  Relevance naprosto nulová .... Seznam.cz najdu tam co neznám. Atlas.cz je na tom nicméně mnohem hůř. Jen Centrum.cz v zásadě vrátilo něco co mi přijde OK a "porozumělo" tomu co chci já a ne někdo kdo jen měl dost peněz aby mi jima cpal nesmysly přímo pod nos.
 • 12. 1. 2005 17:31

  Daniel Hejduk (neregistrovaný)
  Katalogy odchází do věčných lovišť a s tím se těžko smiřuje. - To bych nerad. Odkud vyhledávače berou stránky? Myslím, že roboti najdou odkazy hlavně v katalogu. Nebo se mýlím?